REKLAMA
REKLAMA

Międzynarodowy Turniej w Presovie z EKOBALLem Sanok (ZDJĘCIA)

Kolejny udane zawody (bez porażki) chłopców z Klubu Sportowego Ekoball Sanok z rocznika 2003 za nami. Trzecie miejsce na mocno obsadzonym turnieju w Presovie, bardzo cenne miejsce, zważywszy na silną osadę i wysoki poziom drużyn ze Słowacji – chłopców jak i jednej drużyny dziewczyn U 15

, w barwach której grała reprezentantka Słowacji. Jakub Uluszczak został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju (1 stracona bramka).

Relacja trenera Dawida Romerowicza:

W pierwszym meczu turnieju przyszło się nam mierzyć z drużyną Lubotice. Było to szalone spotkanie. Od początku meczu drużyna walczyła nie tylko z rosłymi ostro grającymi zawodnikami Lubotic (sędzia dopuszczał do takiej gry nie odgwizdując m.in. ostrych fauli, wślizgów), ale też z nowością jaka ich spotkała w postaci gry z jednej strony boiska do linii, a z drugiej do bandy. Na początku taka gra bardzo moich piłkarzy zdezorientowała. Pomimo tych przeciwności chłopaki narzucili swój styl gry utrzymując się dłużej przy piłce i wyprowadzając skuteczne ataki. Niestety, mimo wypracowania trzech dogodnych sytuacji do strzelania bramki, nie udało się wyjść na prowadzenie. Po jedynej dobrej akcji Słowaków straciliśmy bramkę, jak się później okazało – jedyną bramkę w całym turnieju. Utrata gola nie załamała młodych ekoballowców, którzy konsekwentnie dążyli do zmiany rezultatu. Sztuka ta udała się w ostatniej minucie meczu, a na listę strzelców wpisał się Łukasz Piotrowski, który silnym strzałem z przed pola karnego nie dał szans bramkarzowi.

Wynik końcowy:

Ekoball Sanok OZPN KROSNO – Lubotice 1-1 (Łukasz Piotrowski)

W kolejnym meczu przyszło się nam zmierzyć z drużyną Lipany. Zmieniliśmy taktykę na grę z kontry i się to opłaciło. Jak się później okazało strzeliliśmy późniejszym zwycięzcom turnieju 4 bramki, a mogło być ich jeszcze więcej. Po tym meczu dało się słyszeć głosy z trybun że jesteśmy faworytem turnieju.

Ekoball Sanok OZPN KROSNO – Lipany 4-0 (Łukasz Adamski, Kacper Słuszkiewicz, Szymon Herman, Kacper Słuszkiewicz).

Kolejny mecz był najlepszym w naszym wykonaniu podczas słowackiego turnieju. Pojedynek zapowiadał się bardzo interesująco dla kibiców, gdyż spotkały się dwie niepokonane dotąd drużyny (Ekoball – Dziewczyny U-15, wśród których występowała reprezentantka Słowacji). Najbardziej przed tym meczem obawialiśmy się nie wspaniałej gry ze strony dziewczyn, bo taką prezentowały przez cały turniej, a różnicy fizycznej dzielącej dziewczyny i naszych chłopaków. Założeniem priorytetowym na ten mecz była duża ruchliwość zawodników przez całe 18 minut meczu i gra maksymalnie na 1 -2 kontakty.

Swoją grą chłopaki całkowicie zaskoczyli drużynę Tatrana Presov, grając szybko piłką stwarzali dużo sytuacji bramkowych z których dwie wykorzystali (Herman, Malczak) i nie dopuścili do piłek stykowych, zniechęcając do gry ich najlepszą zawodniczkę, która poprosiła o zmianę. Było wtedy wiadomo że meczu nie przegramy.

Ekoball Sanok OZPN KROSNO- Tatran 2-0 (Szymon Herman, Michał Malczak)

Kolejne mecze z Famt PO, Dulova Ves, Vyber ObFZ zakończone remisami 0-0. We wszystkich tych spotkaniach gra wyglądała bardzo dobrze – dużo stwarzanych sytuacji lecz brakowało czasem spokoju w wykończeniu.

Ekoball Sanok OZPN KROSNO- Famt Po 0-0

Ekoball Sanok OZPN KROSNO- Dulova Ves 0-0

Ekoball Sanok OZPN KROSNO- Vyber ObFZ 0-0

Podsumowując cały udany turniej – nie przegrywamy żadnego meczu, wygrywamy ze zwycięzcami jako jedyni (i to w stosunku 4-0), również jako jedyna nasza drużyna pokonujemy drużynę dziewczyn U 15 (2-0). W końcowym rozrachunku daje nam to 3 miejsce. Nie wysokie 3 miejsce było najważniejsze tego dnia, a kolejne doświadczenie jakie zyskali młodzi piłkarze, mierząc się z rówieśnikami ze Słowacji i udowadniając, że mogą być najlepsi nie tylko na lokalnym podkarpackim podwórku, lecz również poza granicami Polski.

Zawodnicy występujący w turnieju:

ULUSZCZAK JAKUB
WARCHOŁ KAMIL
WOJTOŃ WIKTOR
MACKIEWICZ PIOTR
PIOTROWSKI ŁUKASZ
SŁUSZKIEWICZ KACPER
ADAMSKI ŁUKASZ
HERMAN SZYMON
ZIEMIAŃSKI NIKODEM
MILCZANOWSKI BRAJAN
MALCZAK MICHAŁ

trener: Dawid Romerowicz

źródło: Ekoball Sanok

07-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)