REKLAMA
REKLAMA

Młodzi muzycy z PSM na Youth Festiwal 2016

Trójka młodych muzyków – uczniów Państwowej Szkoły Muzycznej I i II st. w Sanoku reprezentowała nasze miasto podczas Youth Festiwal 2016 w dniach 9-12 czerwca. Impreza organizowana jest w cyklu dwuletnim i odbywa się w uroczej scenerii Konstancina-Jeziorny.

W tym roku miała miejsce jej szósta edycja. Warto zaznaczyć, iż tegoroczny udział uczniów z Sanoka był kontynuacją tradycji trwającej nieprzerwanie od roku 2010. W sumie uczniowie z sanockiej szkoły wzięli udział w festiwalu już po raz trzeci.

W skład utworzonego w związku z wyjazdem do Konstancina Spring Trio wchodzą Natalia Gurgacz – skrzypce, Aleksandra Fil – altówka oraz Bartosz Jarosz – fortepian. Młodzi muzycy bardzo ambitnie przygotowali się do festiwalu, gdzie zaprezentowali trzy utwory, w tym m. in. piękną Fantazje rosyjską Leo Portnoffa.

psm1

W  dwudniowych przesłuchaniach potraktowanych jako prezentacje wystąpiło kilkanaście zespołów kameralnych pochodzących z Francji, Litwy, Ukrainy, Czech, Holandii i Włoch. Polskę reprezentowały zespoły z Warszawy, Lublina oraz Sanoka. Tak więc już sam udział traktować należy jako ogromne wyróżnienie. Cały festiwal odbywa się w atmosferze radosnego wspólnego muzykowania co podkreśla pełna nazwa: Europejskie Spotkania Muzyczne. Centralnym punktem Spotkań jest praca młodych muzyków w orkiestrze festiwalowej, która przez trzy dni przygotowuje program zaprezentowany podczas Koncertu finałowego w Amfiteatrze Parku Zdrojowego. Wzorem lat poprzednich i w tym roku koncert ten cieszył się ogromnym zainteresowaniem zarówno wśród mieszkańców jak i kuracjuszy odpoczywających w Konstancinie. Po trzech niezwykle pracowitych dniach młodzi muzycy przygotowani przez trójkę pedagogów sanockiej szkoły: Grażynę Dziok, Oksanę Drozdowską oraz Mariusza Tobiasiewicza wrócili trochę  zmęczeni ale z bagażem niezwykle cennych doświadczeń.

psm2

materiały nadesłane

14-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)