REKLAMA
REKLAMA

„Moje życie, moje wojny”. Spotkanie autorskie w sanockim muzeum

SANOK / PODKARPACIE. W najbliższą sobotę, w samo południe w sali Gobelinowej sanockiego zamku zostanie zaprezentowana książka Alberta Sługockiego ” Moje życie, moje wojny”.

Dyrektor Muzeum Historycznego w Sanoku zaprasza na promocję tej książki. W spotkaniu będzie uczestniczył Józef Kołodziej, przyjaciel autora z USA.

albert

Tak we wstępie o samym autorze pisze Michał Fajbusiewicz.

O nieznanej mi postaci Alberta Sługockiego, polskiego emigranta mieszkającego w USA, dowiedziałem się od mojego starego kumpla z Berlina – Krzysia Lipowicza, choć i on nie poznał go osobiście. Potomek polskiej szlachty, weteran wojen – w Korei, Laosie i Wietnamie, były szeryf, uniknął śmierci kilkadziesiąt razy, zabijał dziesiątki razy. Jako jeden z najlepszych żołnierzy USA był wybrany do niesienia trumny na pogrzebie zamordowanego prezydenta Kennedy’ego. Ofiara powojennych represji UB, jako 15-latek uciekł z Polski do Ameryki – tak relacjonował mi życiorys Alberta Lipowicz, dodając: „Koniecznie musisz zrobić o nim film, teraz ma blisko 80 lat i oszalał na punkcie Amazonki, założył fundację i pomaga Indianom w dorzeczu tej rzeki”. No to prawie gotowy scenariusz na reportaż telewizyjny, pomyślałem.

Zapraszamy do podziemi zamku do sali Gobelinowej 25 czerwca na godz. 12.00. Wstęp wolny.

mh spotkanie

13-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)