REKLAMA
REKLAMA

Najmłodsi piłkarze Ekoballu od początku na zwycięskiej ścieżce! (ZDJĘCIA)

Zwycięsko zakończyli swój udział w Turnieju Piłkarskim VIVIO CUP w Brzozowie najmłodsi adepci piłkarscy Ekoball z rocznika 2009/10, którzy wraz z drużynami Beniaminka Krosno, Bardomedu Krosno, Orzełka Brzozów, 16-tki Przemyśl i Activ Pro Rymanów zrealizowali główny cel turnieju jakim było zdobycie 50-ciu bramek!

Świetna zabawa, wielkie emocje i ogromna radość z każdej udanej „akcji” , bramki czy zagrania towarzyszyły wszystkim dzieciakom przez cały turniej. Chłopcy trenera Bernarda Sołtysika zaprezentowali się znakomicie rozgrywając znakomity turniej i niczym nie ustępowali starszym nieraz nawet o 2 lata kolegom. Ozdobą turnieju była bramka zdobyta głową z połowy boiska przez Kubę Soleckiego, a każdy z chłopaków miał swoje 5 minut – Michał Bończak – pierwsza bramka w debiucie, Łukasz Burczyk – zwycięski karny w meczu z Bardomedem, Piotruś Chyra – najwięcej asyst.

Nasze „maluszki” rządziły także niepodzielnie w strefie umiejętności, gdzie każdy z uczestników turnieju mógł sprawdzić się w trudnych piłkarskich zadaniach jak slalom, podania o ławeczkę, strzał do celu czy żonglerka. Ekoball wygrał 2 z 4 konkurencji. W slalomie z „kosmicznym” czasem 22,66 triumfował Piotr Dydek, w strzałach na celność bezkonkurencyjny był Stasiu Szeliga z wynikiem 15 pkt, a II miejsce Łukasza Lemko w podaniach o ławeczkę potwierdziło wielkie jak na swój wiek umiejętności techniczne zawodników Ekoballu.Triumf chłopaków Ekoball Sanok rocznik 2003 w Krośnie! Będą nas reprezentować na arenie ogólnopolskiej!

Drużyna młodzików starszych Ekoball Sanok, prowadzona przez trenera Dawida Romerowicza znakomicie zaprezentowała się podczas pierwszego z turniejów z cyklu „Piłkarska Zima OZPN”, rozgrywanego w Krośnie. Do turnieju zaproszono 11 zespołów, które podzielono na trzy grupy:
Gr. A – Akademia Piłkarska Kraków, Koniczynka Krosno, Przełom Besko, Aktiv Pro Rymanów

Gr. B – Beniaminek Krosno, Bieszczady Ustrzyki Dolne, OFZ Preszów, Akademia Piłkarska Jasło

Gr. C – Ekoball Sanok, Karpaty Krosno, Orzełki Brzozów

Regulamin turnieju zakładał, że do ścisłego finału awansują jedynie zwycięzcy grup, a pozostałe ekipy powalczą odpowiednio o miejsca 4-6, oraz 7-11.

W naszej grupie zdecydowanym faworytem byli gospodarze, jednak zostali sprowadzeni na ziemię nie tylko przez naszych chłopaków, ale również i przez młodych piłkarzy z Brzozowa.

Nasi chłopcy na początek wygrali z Orzełkami 4-0, po bramkach Kacpra Słuszkiewicza, Szymona Hermana, Łukasza Piotrowskiego oraz Łukasza Adamskiego. Warto dodać, że ten ostatni za znakomitą postawę na treningach (u trenera Jakub Jaklika ), został wyróżniony wyjazdem na turniej ze starszymi chłopakami. Odwdzięczył się nie tylko strzeleniem gola, ale i znakomitą grą.

W drugim meczu z Karpatami jako pierwsi bramkę strzelili piłkarze z Krosna. Do remisu doprowadził Szymon Herman, który piękną główką ulokował piłkę w siatce krośnian. Dwa nokautujące ciosy padły chwilę później – najpierw ponownie Herman, tuż po nim Piotrek Mackiewicz pakowali ze stoickim spokojem futbolówkę do siatki Karpat! 3-1 i finał!

Radość chłopaków była przeogromna, ale jak najbardziej zasłużona. Jedynie trener Romerowicz miał w połowie smutną minę, bo wiedział, że nie zdąży na swój sparing – seniorów Ekoball-u Stali Sanok.

Do finału oprócz Ekoballu awansowały drużyny Akademii Piłkarskiej Kraków oraz Beniaminka Krosno. Po 3-godzinnej przerwie i walce o dalsze lokaty, nasi przystąpili do meczu z drużyną krakowską. Po bardzo emocjonującym i zaciętym spotkaniu padł wynik bezbramkowy. Przy zwycięstwie Beniaminka z tą samą drużyną 1-0, wiadomą sprawą było, że ostatni pojedynek turnieju zadecyduje o tym kto zdobędzie najpiękniejszy puchar. Beniaminkowi do triumfu wystarczał remis, nasi musieli wygrać. Indywidualne zadanie w tym meczu otrzymał Kacper Słuszkiewicz, który miał pilnować „hasającego” po całym boisku we wcześniejszych meczach najlepszego zawodnika Beniaminka – Antosia Kozubala. Z relacji trenera lepiej z zadania wywiązać się nie mógł, gdyż chłopak z Krosna ani razu nie dotknął piłki! A nasi? Z piłką się spotykali, rozgrywając do tego świetne, skuteczne akcje. Trzykrotnie piłka w finałowym spotkaniu znalazła drogę do bramki Beniaminka, a chłopakami, którzy tego dokonali, byli: Słuszkiewicz, Herman i Piotrowski.

W czterech meczach nasi chłopcy zdobyli 10 goli, stracili tylko jedną.

Najlepszym piłkarzem turnieju wybrano Szymona Hermana.

Skład Ekoball-u: Jakub Uluszczak, Szymon Herman, Kacper Słuszkiewicz, Brajan Milczanowski, Nikodem Ziemiański, Michał Malczak, Łukasz Piotrowski, Piotr Mackiewicz, Kamil Warchoł, Wiktor Wojtoń, Łukasz Adamski

źródło: Ekoball

09-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)