REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: „Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki” w Olszanicy

GMINA OLSZANICA / PODKARPACIE. Unikatowy projekt kulturalno-edukacyjny organizowany przez Fundację Krośnieńską im. Ignacego Paderewskiego. Imprezę zaplanowano na 30 sierpnia – 3 września 2016 w w pałacu „Biesa” w Olszanicy.

Celem Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki jest doskonalenie warsztatu muzycznego i zdobycie umiejętności pracy w zespole przez młodych adeptów sztuki muzycznej. Akademia proponuje spędzenie czasu wakacyjnego w twórczy i aktywny sposób, stawiając na edukację nie tylko przyszłych profesjonalistów, ale także lokalną społeczność.

W ramach Akademii odbędą się koncerty pedagogów, w tym recital klawesynowy Patricka Ayrtona, dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego (Kultura Dostępna), pokazy instrumentów historycznych, wykłady oraz Koncert Finałowy uczestników i pedagogów warsztatów.
Gwiazdą tegorocznej edycji Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki będzie Patrick Ayrton – wybitny klawesynista i organista, a także ceniony dyrygent, profesor Królewskiego Konserwatorium w Hadze oraz dyrektor artystyczny Festiwalu Bach en Combrailles we Francji. Pozostali pedagodzy to znakomici polscy specjaliści w dziedzinie muzyki dawnej: fleciści: Magdalena Pilch i Marek Nahajowski, gambistka – Justyna Mynarczyk oraz klawesynistka – Patrycja Domagalska-Kałuża.

plakat pałac LAM

Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki to innowacyjne warsztaty i kursy mistrzowskie z zakresu wykonawstwa muzyki dawnej. Skierowane do uczniów i absolwentów szkół artystycznych grających na instrumentach współczesnych i dawnych, w celu rozwinięcia umiejętności lub ukierunkowania na historyczne wykonawstwo muzyki XVII i XVIII wieku. Tegoroczna edycja obejmuje warsztaty klawesynowe, basso continuo i improwizacji prowadzone przez wybitnego specjalistę o międzynarodowej sławie Patricka Ayrtona, a także warsztaty instrumentalne prowadzone przez pedagogów Akademii Muzycznej w Łodzi. O potrzebie realizacji powyższego przedsięwzięcia decyduje fakt, że nie ma takich inicjatyw w tym regionie, a zakres działań projektu poza walorami edukacyjnymi i artystycznymi to wspaniała promocja gminy Olszanica.

Współorganizatorem imprezy są: Gmina Olszanica, Pałac Biesa i CARPATIA. Mecenas: Nowy Styl.

Kierownictwo artystyczne: Patrycja Domagalska-Kałuża
Zgłoszenia i informacje: fundacja.paderewskiego@yahoo.com
Serdecznie zapraszamy!

plakat PLAM 2016

22-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)