REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: Startuje pianistyczne święto! (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Już jutro, 7 lutego 2016 roku, w Sanockim Domu Kultury będzie miała miejsce Gala Inauguracyjna XI edycji Międzynarodowego Forum Pianistycznego „Bieszczady bez granic”.

Podczas tego wieczoru zaprezentuje się Takashi Yamamoto (Japonia), laureat IV nagrody XV Konkursu im. Fryderyka Chopina. Wirtuoz naukę gry na fortepianie rozpoczął w wieku pięciu lat, uczył się najpierw w Japonii, a w 2003 roku rozpoczął studia pianistyczne na Akademii Muzycznej im. Fryderyka Chopina w Warszawie.

Takashi Yamamoto (3/4) – Winners’ Concert (8/21)

Podczas Międzynarodowe Forum Pianistycznego Sanok staje się europejską Stolicą Kultury, goszcząc każdorazowo od 150 do 200 uczestników z kilkunastu krajów Europy.

Ale Międzynarodowe Forum Pianistyczne to nie tylko koncerty w Sanoku. Odbywają się one także w innym miastach w całej Polsce. Podczas MFP prowadzone są także różnorodne lekcje i wykłady dla uczniów i studentów, organizowana jest Mistrzowska Szkoła Pedagogiki Fortepianowej oraz konkurs „Młody Wirtuoz”. Mistrzowska Szkoła Pedagogiki Fortepianowej to kurs współfinansowany przez Centrum Edukacji Artystycznej. Oferta ta kierowana jest do nauczycieli polskich szkół muzycznych I i II stopnia oraz do asystentów i adiunktów wyższych uczelni. Natomiast „Młody Wirtuoz” jest konkursem dla najmłodszych pianistów, których będziemy mogli obejrzeć 8 lutego w sanockiej PSM.

Międzynarodowe Forum Pianistyczne jest wspierane przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, Centrum Edukacji Artystycznej, Marszałka Województwa Podkarpackiego, władze Miasta, Gminy i Powiatu Sanoka, Instytuty Kultury Polskiej w Bratysławie i Kijowie, Instytut Słowacki w Polsce oraz programy unijne.

Plakat główny

ZOBACZ RÓWNIEŻ – między innymi informacje o biletach:

XI Międzynarodowe Forum Pianistyczne „Bieszczady bez granic” 2016

źródło: materiały nadesłane, Youtube.com

06-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)