REKLAMA
REKLAMA

NASZ PATRONAT: „Z Kulturą w Bieszczady!” projekt kulturalno- edukacyjny w Uhercach Mineralnych

GMINA OLSZANICA / PODKARPACIE. Unikatowy projekt kulturalno-edukacyjny organizowany przez Fundację Krośnieńską im. Ignacego Paderewskiego. Imprezę zaplanowano na 30 sierpnia – 5 września. 

„Z Kulturą w Bieszczady!” to projekt w ramach programu Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Kultura Dostępna. Wydarzenie dociera z różnorodną ofertą kulturalną w Bieszczady – terenu, pozbawionego bezpośredniego dostępu do instytucji kultury i artystycznych. W projekcie znajdują się: warsztaty taneczne, wokalne, bębniarskie, teatralne i mistrzowskie instrumentalne przeznaczone dla wybranych grup odbiorców: od dzieci najmłodszych przez młodzież, dorosłych, seniorów, a także profilowane dla uczniów szkół artystycznych.

Odbędą się także koncerty zespołów: Filatura di Musica, Matragona, Flores Rosarum oraz widowisko taneczno-muzyczne z udziałem tancerzy Baletu Dworskiego Cracovia Danza i solistów Karpackiej Orkiestry Barokowej w Zespole Szkół Publicznych w Olszanicy. Gościem specjalnym będzie znakomity klawesynista, organista i dyrygent o międzynarodowej sławie Patrick Ayrton, który zagra recital klawesynowy w Pałacu Biesa 30 sierpnia o godz. 19 na Inaugurację Podkarpackiej Letniej Akademii Muzyki. Zadanie wykorzystuje różne formy pracy z uczestnikami służące podnoszeniu ich kompetencji kulturowych i zachęcające do aktywnego uczestnictwa w kulturze jak również inspirujące zachowania twórcze umożliwiające zdobywanie nowych umiejętności. Koncerty w zabytkowych miejscach (kościół w Uhercach, Pałac Biesa w Olszanicy), popularyzuje również dziedzictwo narodowe oraz stanowi wspaniałą promocję Gminy Olszanica i Bieszczad.

Pomysłodawcą i kierownikiem artystycznym projektu jest klawesynistka – Patrycja Domagalska-Kałuża od lat propagująca muzykę dawną w regionie podkarpackim. Absolwentka prestiżowego Konserwatorium Muzycznego w Hadze oraz stypendystka licznych kursów mistrzowskich w kraju i za granicą, tegoroczna laureatka konkursu MKiDN o stypendium „Młoda Polska”. Koncertuje w kraju i za granicą głównie jako kameralistka i wykonawca partii basso continuo. Była członkiem Barokowej Orkiestry Unii Europejskiej (EUBO) odbywając tournée po Europie. Współtworzy zespoły: Karpacka Orkiestra Barokowa, Filatura di Musica oraz Ensemble Barocum.

Koordynatorem projektu – Krystyna Magdziarczyk – manager kultury, z wieloletnim doświadczeniem w realizacji projektów kulturalnych (Fundacja Bieszczadzka, Urząd Marszałkowski, Kuratorium Oświaty), obecnie pracownik Urzędu Gminy Olszanica (Referat Oświaty, Kultury i Sportu).

Na wszystkie wydarzenia wstęp wolny. Zapraszamy!

unnamed

ZOBACZ RÓWNIEŻ: NASZ PATRONAT: „Podkarpacka Letnia Akademia Muzyki” w Olszanicy

29-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)