REKLAMA
REKLAMA

Nękał byłą żonę i jej groził. Został tymczasowo aresztowany

RYMANÓW / PODKARPACIE. Rymanowscy policjanci przedstawili zarzuty 27-letniemu mieszkańcowi powiatu sanockiego. Jest podejrzany o nękanie oraz kierowanie gróźb wobec swojej byłej żony. Sąd Rejonowy w Krośnie tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Kilka dni temu, policjanci z Rymanowa przyjęli zawiadomienie od mieszkanki powiatu krośnieńskiego o tym, że jej były mąż kieruje wobec niej groźby. Ustalono, że oprócz 27-letni mężczyzna nie tylko groził kobiecie i innemu członkowi rodziny, ale również uporczywie nękał ją poprzez nachodzenie w miejscu pracy oraz wielokrotne wykonywanie połączeń telefonicznych niezależnie od pory dnia i nocy.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa z użyciem przemocy. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rymanowie zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów kierowania gróź karalnych i uporczywego nękania (stalking).

Mężczyzna został zatrzymany. Prokurator po przesłuchaniu 27-latka zdecydował oi wystąpieniu z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Krośnie o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za przestępstwa może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Rymanowie.

fear-1131143_1280KMP Krosno

08-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)