REKLAMA
REKLAMA

Nękał byłą żonę i jej groził. Został tymczasowo aresztowany

RYMANÓW / PODKARPACIE. Rymanowscy policjanci przedstawili zarzuty 27-letniemu mieszkańcowi powiatu sanockiego. Jest podejrzany o nękanie oraz kierowanie gróźb wobec swojej byłej żony. Sąd Rejonowy w Krośnie tymczasowo aresztował go na 3 miesiące.

Kilka dni temu, policjanci z Rymanowa przyjęli zawiadomienie od mieszkanki powiatu krośnieńskiego o tym, że jej były mąż kieruje wobec niej groźby. Ustalono, że oprócz 27-letni mężczyzna nie tylko groził kobiecie i innemu członkowi rodziny, ale również uporczywie nękał ją poprzez nachodzenie w miejscu pracy oraz wielokrotne wykonywanie połączeń telefonicznych niezależnie od pory dnia i nocy.

Z ustaleń policji wynika, że mężczyzna był już wcześniej notowany za przestępstwa z użyciem przemocy. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Rymanowie zebrali materiał dowodowy, który pozwolił na przedstawienie zarzutów kierowania gróź karalnych i uporczywego nękania (stalking).

Mężczyzna został zatrzymany. Prokurator po przesłuchaniu 27-latka zdecydował oi wystąpieniu z wnioskiem do Sądu Rejonowego w Krośnie o zastosowanie środka zapobiegawczego. Sąd przychylił się do wniosku i tymczasowo aresztował mężczyznę na 3 miesiące. Za przestępstwa może grozić kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

Postępowanie w tej sprawie prowadzi Komisariat Policji w Rymanowie.

fear-1131143_1280KMP Krosno

08-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)