REKLAMA
REKLAMA

Nowe pokolenie lasu w Lutowiskach (ZDJĘCIA)

Z okazji Ogólnopolskiego Święta Lasu 20 kwietnia spotkali się leśnicy z Nadleśnictwa Lutowiska, przedstawiciele Starostwa Bieszczadzkiego, Burmistrza Ustrzyk Dolnych, Rady Powiatu, wójtów, samorządowców oraz nauczycieli z Gmin Lutowiska i Czarna na wspólnym sadzeniu drzewek w ramach odnowienia lasu.

5

Wydarzenie rozpoczęło się od zbiórki uczestników, podczas której nadleśniczy Marek Bajda przywitał przybyłych gości oraz zwrócił uwagę na znaczenie, jakie ma las dla bieszczadzkiej społeczności. Następnie leśniczy Łukasz Korżyk i specjalista ds. hodowli lasu, Witold Oprządek, udzielili krótkiego instruktażu dotyczącego techniki sadzenia.

W pracy przeszkadzała niesprzyjająca aura, chwilowe opady śniegu i silnie wiejący wiatr, jednak zaproszeni goście z entuzjazmem sadzili sadzonki buka z zakrytym systemem korzeniowym.

7

Na zakończenie  odbyło się ognisko i poczęstunek przygotowane dla osób zaangażowanych w całą akcję.

Wspólne sadzenie drzew przez samorządowców z okazji Ogólnopolskiego Święta Lasu jest już tradycją w Nadleśnictwie Lutowiska. W tym roku wzięło w niej udział ponad 40 osób i posadzono około 5 tysięcy sadzonek.

6

Tekst i zdjęcia: Marta Ziemniewicz

26-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)