REKLAMA
REKLAMA

Nowy obrońca w Sanoku, odmówił Cracovii i Podhalu

SANOK / PODKARPACIE. Dzisiaj w Sanoku zamelduje się fiński obrońca Tony Vidgren. W obecnym sezonie Vidgren występował w zespole Kułagier Pietropawłowsk, gdzie jego kolegą klubowym był dobrze nam znany Johnny Murray. Defensor odrzucił oferty TatrySki Podhale Nowy Targ i Comarch Cracovii.

Ten niespełna 26-letni defensor urodził się w fińskim Turku, gdzie stawiał swoje pierwsze kroki na lodzie broniąc barw miejscowego TPS Turku. Dobre występy w tym klubie zaowocowały regularnymi powołaniami do młodzieżowej reprezentacji Finlandii, praktycznie w każdej kategorii wiekowej.

Swoją karierę wśród seniorów rozpoczął w sezonie 2008-09 broniąc barw Lukko (SM-Liiga – najwyższa klasa rozgrywkowa w Finlandii). W ostatnim sezonie gry dla Lukko wystąpił jedynie w 6 spotkaniach – powodem była poważna kontuzja kolana. Po dokładnym wyleczeniu urazu przeniósł się do Mestis Liigi, stanowiącej bezpośrednie zaplecze ówczesnej SM-Liigi. W Mestis Liidze rozegrał blisko 160 spotkań w trakcie 3 sezonów, broniąc barw odpowiednio Heinolan Peliitat (1 sezon) oraz TUTO Hockey (2 sezony). Z TUTO Hockey dwukrotnie zdobył brązowy medal w rozgrywkach Mestis Liigi.

Ubiegły sezon był pierwszym w jego karierze, w którym zdecydował się opuścić Finlandię. Vidgren podpisał kontrakt we włoskiej Fassie, gdzie w 40 meczach sezonu zasadniczego uzyskał 13 goli i 13 asyst (drugi wynik w drużynie, najlepszy wśród obrońców), a na ławce kar przesiedział 32 minuty.

Na początku bieżącego sezonu, Tony związał się kontraktem z Kułagierem Pietropawłowsk, występującym w najwyższej klasie rozgrywkowej w Kazachstanie. Vidgren rozegrał dla Kułagiera 32 spotkań, w których zdobył 5 gole i zaliczył 14 asyst. To najlepszy wynik wśród obrońców ekipy z Pietropawłowska, pomimo że rozegrał mniej niż pozostali zawodnicy.

Tony Vidgren to zawodnik dysponujący znakomitymi warunkami fizycznymi (191 cm, 90 kg), który nie boi się twardej gry w obronie. Jego zaletą jest także mocny i celny strzał, co wielokrotnie udowodnił pokonując bramkarzy rywali precyzyjnymi uderzeniami z dystansu.

W ostatnich dniach Fina kusiły zespoły z Nowego Targu (wysłany kontrakt) i Krakowa (przebicie oferty), ten jednak zdecydował się na podpisanie umowy w Sanoku.

źródło: hokej.net

27-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)