REKLAMA
REKLAMA

Oddział dziecięcy będzie jak nowy. Śnieżka funduje remont (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Oddział dziecięcy sanockiego szpitala wygrał los na loterii. Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka finansuje i wykonuje jego gruntowny remont. Wszystko dzięki nowej oddziałowej Monice Obuch.

Dorota Mękarska

Monika Obuch wygrała konkurs na pielęgniarkę oddziałową oddziału dziecięcego w połowie roku. Można powiedzieć, że rozpoczęła swoją pracę spektakularnie, bo od zdobycia hojnego fundatora.

Zanim jednak do tego doszło, odbyły się negocjacje i wizyty.

Pertraktacje trwały długo, gdyż nie byliśmy jedynym szpitalem na Podkarpaciu, który się o to ubiegał – mówi lek. med. Przemysław Galej, ordynator oddziału dziecięcego Szpitala Specjalistycznego w Sanoku. – Po 3-4 miesiącach zjawiła się u nas komisja, która wstępnie zakwalifikowała nasz oddział do tej akcji. W międzyczasie szukaliśmy wsparcia w innych gremiach. Udzieliła nam go Fundacja Sanitas i pani Anna Nowakowska. Na finiszu okazało się, że Sanok ten wyścig wygrał.

FFiL Śnieżka odnawia dziecięcy oddział w ramach ogólnopolskiej akcji społecznej „Dziecięcy świat w kolorach”, którą realizuje od 2005 roku. Dzięki firmie oddziały dziecięce w całej Polsce zyskują nową kolorystykę i blask. Integralnym elementem malowania jest zaangażowanie w projekt plastyków, którzy upiększają szpitalne sale i korytarze bajkowymi motywami i barwnymi postaciami.

Odnawianie przestrzeni,  w których leczone są dzieci, obok wymiaru praktycznego ma także znaczenie terapeutyczne. Ciepłe, przyjemne wnętrza i kolorowe, bajkowe obrazki pozwalają najmłodszym choć na chwilę zapomnieć o bólu i chorobie oraz zapewniają im komfort psychiczny i poczucie bezpieczeństwa.

Śnieżka odnowiła już 25 oddziałów dziecięcych w całej Polsce, a na Podkarpaciu cztery obiekty zyskały nową kolorystykę wnętrz oraz oprawę graficzną przestrzeni.

Ponad 2 tygodnie temu ekipa remontowa zjawiła się w sanockim szpitalu. Remont nie obejmuje tylko malowania ścian, ale ich całkowite odnowienie, łącznie ze zdzieraniem starych warstw i szpachlowaniem. Na koniec oddział zostanie upiększony kolorami tęczy.

4

Przy okazji remontu uzyskaliśmy wsparcie ze strony dyrekcji szpitala w kwestii utworzenia od podstaw izolatki dla dzieci. Wiązało się to z dużym zakresem robót, wymagającym przebudowy skrzydła oddziału – dodaje ordynator.

Na izolatkę składa się sala dla chorych, osobna łazienka i śluza sterylizacyjna. W izolatce będą hospitalizowane dzieci, które bezwzględnie wymagają separacji od innych pacjentów.

Przez ten remont staramy się dostosować nasz oddział do aktualnych standardów medycznych, jak i lokalowych – podkreśla Przemysław Galej.

Tak szeroko zakrojony remont przeprowadzany jest po raz pierwszy na oddziale dziecięcym. Wcześniej wykonywane były prace fragmentarycznie, np. przy tworzeniu punktu pielęgniarskiego, co wymagało przebudowy części oddziału.

Nie wiadomo, ile pieniędzy pochłonie remont, ale sanocki szpital pokrywa tylko koszt izolatki. Za pozostałe roboty, jak również materiały Śnieżka płaci w całości.

W czasie remontu ograniczono przyjęcia na oddział do niezbędnego minimum. Utrudnienia potrwają jeszcze do 2 tygodni. W tym terminie odnawianie oddziału powinno zakończyć się.

Mamy jeszcze jedną dobrą wiadomość – informuje lekarz. – Otrzymaliśmy wstępne potwierdzenie z Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy o wymianie wszystkich łóżek oraz wyposażeniu oddziału w nowy sprzęt.

01-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)