REKLAMA
REKLAMA

Olearczyk i Naparło kolejnymi sanoczanami w GKS Katowice

SANOK / PODKARPACIE. Powiększa się sanocka kolonia w GKS Katowice. Kontrakty z „GieKSą” podpisali Kamil Olearczyk i Piotr Naparło.

Kamil Olearczyk ma 21 lat i występuje na pozycji obrońcy. W poprzednim sezonie rozegrał 52 spotkania, zdobywając w nich dwa punkty za bramkę i asystę. Rok młodszy Piotr Naparło w 31 meczach strzelił jednego gola, a przy dwóch kolejnych notował kluczowe zagrania. Warto jednak podkreślić, że obaj zawodnicy z uwagi na politykę stosowaną trenera wychodzili jedynie na pojedyncze zmiany.

Równolegle Naparło w rozgrywkach Centralnej Ligi Juniorów zanotował aż 55 bramek w 21 meczach dorzucając do tego 16 asyst. Utalentowany napastnik (192 cm, 103 kg) ma za sobą grę w reprezentacji Polski do lat 18 i 20. Obaj zawodnicy mają na koncie dwa złote medale Mistrzostw Polski Juniorów.

Mam nadzieję, że dostane szansę gry i będzie okazja ograć się w ekstralidze – wierzy Naparło.

Działacze z Katowic prowadzą rozmowy z kolejnym zawodnikami z Sanoka, jak również z zagranicy.

Mam kilka propozycji, pod koniec przyszłego tygodnia okaże się gdzie będę grał – mówi Radosław Sawicki.

Rozmowy z Katowicami prowadzą też Bogusław Rąpała, Marek Strzyżowski i Maciej Bielec. Z kolei na testy do Katowic mają udać się bramkarz Bartosz Hućko i napastnik Mateusz Wilusz.

Katowiczanie treningi na lodzie rozpoczną 3 sierpnia a 12 zagrają pierwszy mecz towarzyski.

Mamy przede wszystkim stratę do pozostałych klubów, które już zakończyły przygotowania na „sucho” i teraz zawodnicy przebywają na urlopach. A my dopiero zaczynamy rozmawiać z potencjalnymi kandydatami do gry oraz nadal ich szukamy. Przed nami trudne wyzwanie – mówi Jacek Płachta na łamach „Dziennik Sport”. – Drużyna będzie oparta na młodych chłopakach, nie myślimy konkurować z najsilniejszymi zespołami w ekstralidze. Nie ma żadnych szans, ale najważniejsze, by odbudować hokej w GKS-ie – dodał trener GKS Katowice.

źródło: hokej.net

1

Foto: archiwum Esanok.pl

21-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)