REKLAMA
REKLAMA

Optymistycznie w BWA

SANOK / PODKARPACIE. Na nudę i znużenie nie mogli narzekać ci, którzy wzięli udział w Przeglądzie Filmów Optymistycznych w sanockiej galerii BWA. Filmy krótkometrażowe oraz reportaże ukazujące rzeczywistość w wyjątkowo pogodnych barwach bawiły zgromadzonych gości do łez.

b

Seans zaczął się krótkometrażowym filmem Bartosza Rogowskiego pt: „Ławeczka”, który już na wstępie wywołał salwy śmiechu na sali. Następnie na ekranie pojawił się film „Prześwity” w reżyserii Karoliny Ford, który w 2015 roku otrzymał nagrodę za Niezależny Film Fabularny.

Było też coś dla miłośników sztuki reportażu. Rafał Górecki w reportażu filmowym opowiedział o idei i historii Przeglądu Filmów Optymistycznych, która dla wielu mogła okazać bardzo zaskakująca. Na koniec widzowie zobaczyli film pt. „Basen” w reżyserii Krzysztofa Pawłowskiego. Zdaniem wielu, wywołał największe wrażenie. Nic w tym dziwnego, gdyż został nagrodzony nagrodą specjalną Multimedia Polska za niepokorność twórczą.

Po seansie na twarzach widzów na pewno widniał zdecydowanie większy i bardziej szczery uśmiech. Dobrze jest wyciągnąć go z dna szafy i ubrać na własne twarze. Wówczas, niezależnie od okoliczności, świat staje się piękniejszy. Nie bójmy się tego!

Klara Ostrowska

03-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)