REKLAMA
REKLAMA

Optymistycznie w BWA

SANOK / PODKARPACIE. Na nudę i znużenie nie mogli narzekać ci, którzy wzięli udział w Przeglądzie Filmów Optymistycznych w sanockiej galerii BWA. Filmy krótkometrażowe oraz reportaże ukazujące rzeczywistość w wyjątkowo pogodnych barwach bawiły zgromadzonych gości do łez.

b

Seans zaczął się krótkometrażowym filmem Bartosza Rogowskiego pt: „Ławeczka”, który już na wstępie wywołał salwy śmiechu na sali. Następnie na ekranie pojawił się film „Prześwity” w reżyserii Karoliny Ford, który w 2015 roku otrzymał nagrodę za Niezależny Film Fabularny.

Było też coś dla miłośników sztuki reportażu. Rafał Górecki w reportażu filmowym opowiedział o idei i historii Przeglądu Filmów Optymistycznych, która dla wielu mogła okazać bardzo zaskakująca. Na koniec widzowie zobaczyli film pt. „Basen” w reżyserii Krzysztofa Pawłowskiego. Zdaniem wielu, wywołał największe wrażenie. Nic w tym dziwnego, gdyż został nagrodzony nagrodą specjalną Multimedia Polska za niepokorność twórczą.

Po seansie na twarzach widzów na pewno widniał zdecydowanie większy i bardziej szczery uśmiech. Dobrze jest wyciągnąć go z dna szafy i ubrać na własne twarze. Wówczas, niezależnie od okoliczności, świat staje się piękniejszy. Nie bójmy się tego!

Klara Ostrowska

03-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)