REKLAMA
REKLAMA

Otwarte Serca Uczniów Zespołu Szkół w Trepczy

TREPCZA / PODKARPACIE. Uczniowie z ZS w Trepczy nie są obojętni wobec potrzeb swoich rówieśników w Afryce. Chętnie włączyli się do współpracy z misjonarzami z Burundi.

Początkiem czerwca uczniów ZS w Trepczy odwiedzili misjonarze: siostra Jacqueline i ojciec Bogdan, którzy przybyli na zaproszenie księdza Piotra Rymarowicza proboszcza tutejszej parafii.

b1

Misjonarze opowiadali o ich codziennej pracy, braku wody, prądu i innych trudnościach, z jakimi muszą się zmagać każdego dnia. Dużym problemem jest brak zeszytów, przyborów szkolnych.

Dlatego na terenie szkoły została zorganizowana zbiórka potrzebnych rzeczy. Dodatkowo wolontariuszki zebrały wolne datki od mieszkańców Trepczy. Dzięki temu udało się wysłać paczkę z tak oczekiwanymi i potrzebnymi dzieciom przyborami.

b2

Dzięki mobilizacji uczniów z ZS w Trepczy oraz pomocy mieszkańców do dzieci z Burundi trafią przybory szkolne, które będą im służyć podczas nauki.

materiały nadesłane

29-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)