REKLAMA
REKLAMA

Pieszo przez zieloną granicę. Mężczyźni chcieli dostać się do Francji

BIESZCZADY / PODKARPACIE. Funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Krościenku oraz z Placówki SG w Wojtkowej zatrzymali w piątek trzech obywateli Ukrainy, którzy nielegalnie przekroczyli zieloną granicę.

Strażnicy graniczni z Wojtkowej i z Krościenka otrzymali wieczorem informację od funkcjonariuszy Państwowej Służby Granicznej Ukrainy o śladach trzech osób, które prawdopodobnie kierują się w stronę granicy państwowej. W okolice ujawnienia śladów skierowano natychmiast patrole strażników granicznych, które w szybkim czasie zatrzymały trzech obywateli Ukrainy w wieku od 24 do 30 lat,.

Mężczyźni przyznali się, że właśnie nielegalnie przekroczyli zieloną granicę. Złożyli wyjaśnienia, z treści których wynika, że sami wszystko zorganizowali. W rejon granicy państwowej przyjechali publicznymi środkami transportu a następnie pieszo przeszli na stronę polską. Ukraińcy byli bardzo dobrze przygotowani na trudne warunki zimowe oraz na długą podróż. Posiadali GPS, latarki a także  dokumenty tożsamości oraz środki finansowe. Jak wyjaśnili chcieli dotrzeć do Francji w celu podjęcia pracy zarobkowej. We Francji mieszka żona jednego z mężczyzn a on sam już wcześniej tam pracował. Obywatele Ukrainy byli w dobrym stanie zdrowia i nie wymagali opieki lekarskiej.

Strażnicy graniczni z Krościenka przedstawili zatrzymanym zarzut popełnienia przestępstwa: przekroczenia granicy państwowej z Ukrainy do Polski  wbrew przepisom prawa. Sprawa prowadzona jest pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Lesku.

Mężczyźni zostali przekazani w ramach umowy o readmisji stronie ukraińskiej.

do francji

źródło: BiOSG

25-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)