REKLAMA
Praca Auto Serwis
REKLAMA

PIŁKA NOŻNA: Marek Węgrzyn zawodnikiem LKSu Tarnawa!

SANOK / PODKARPACIE. Niestety nie ziszczą się nadzieje kibiców Ekoball Stali Sanok na grę Marka Węgrzyna w zółto-niebieskich barwach. Klub nie porozumiał się z legendą Stali, która w przyszłym sezonie zagra ponownie w klasie A. Nową drużyną Węgrzyna będzie beniaminek LKS Tarnawa.

Marek Węgrzyn ma 38 lat i jest jedną z najjaśniejszych postaci sanockiej piłki nożnej w ostatnich latach. Pamięta największe sukcesy Stali Sanok, w której składzie grał już pod koniec lat 90-tych, kiedy nasi piłkarze rywalizowali na boiskach ówczesnej II ligi. Później, ze znakomitej strony pokazywał się choćby w pamiętnych starciach z Widzewem Łódź, Arką Gdynia czy Legią Warszawa, czyli w starciach w ramach Pucharu Polski.

Po perturbacjach i w końcu upadku Stali Sanok, Węgrzyn kontynuował karierę w LKSie Pisarowce, gdzie spędził dwa lata. Na rundę wiosenną sezonu 2015/2016 wrócił do Ekoball Stali i pomógł awansować do klasy okręgowej. Wszystko wskazywało na to, że sympatycznego pomocnika, grającego również z powodzeniem na pozycji obrońcy zobaczymy w kolejnej edycji rozgrywek również w żółto-niebieskich barwach. Nic z tego. Zawodnik nie porozumiał się z macierzystym klubem i ostatecznie jego wybór padł na beniaminka klasy A, LKS Tarnawa.

Potwierdzam. Wczoraj Marek Węgrzyn został zarejestrowany w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Krośnie jako zawodnik naszego klubu – mówi Daniel Marcinik z zarządu LKSu Tarnawa.

Chciałbym podziękować klubowi za współpracę i życzyć samych sukcesów w kolejnych sezonach. Mam pełny szacunek dla pracy, jaką się tutaj wykonuje. Teraz chciałbym pobawić się piłką, pograć raz w tygodniu – mówi Marek Węgrzyn, przez wiele lat piłkarz Stali Sanok. Dziś zawodnik LKSu Tarnawa.

Dziękujemy Markowi za wkład w awans do klasy okręgowej. W dużej mierze przyczynił się on do tego, że już na kilka kolejek przed końcem sezonu, awans mieliśmy w kieszeni. Jeśli chodzi o negocjacje, to mamy swoją filozofię prowadzenia klubu i niestety nie mogliśmy spełnić oczekiwań zawodnika – zaznacza Piotr Kot, wiceprezes KS Ekoball.

Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie nie chodziło o wysokość wynagrodzenia piłkarza. Strony nie ujawniają jednak szczegółów negocjacji.

W poprzednim sezonie klub z gminy Zagórz w dobrym stylu awansował do klasy A z drugiego miejsca. Drużyna prowadzona przez Witolda Tarnolickiego wygrała 15 spotkań, 5 zremisowała, a 6 razy musiała uznać wyższość rywala. W Tarnawie chwali się pracę szkoleniowca i z nadzieją patrzy na kolejny sezon.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z trenerem. Jest to mądry szkoleniowiec, potrafiący stworzyć w drużynie dobrą atmosferę. Sami zawodnicy również doceniają warsztat i wspólne zajęcia z trenerem – podkreśla Daniel Marcinik i dodaje: – Jeśli chodzi o przyszły sezon, nie mamy wygórowanych celów. Chcemy się ograć w klasie A, licząc na bardziej techniczny futbol niż miało to miejsce w klasie B.

Węgrzyn jest czwartym zawodnikiem, który dołączył do LKSu Tarnawa. Barw tej drużyny bronić będą również: Mariusz Wetchacz, Artur Sawicki (obaj Baligród) oraz Arkadiusz Kłodowski (Zarszyn).

5

Marek Węgrzyn. Foto: Ekoball / archiwum Esanok.pl

29-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)