REKLAMA
REKLAMA

PIŁKA NOŻNA: Marek Węgrzyn zawodnikiem LKSu Tarnawa!

SANOK / PODKARPACIE. Niestety nie ziszczą się nadzieje kibiców Ekoball Stali Sanok na grę Marka Węgrzyna w zółto-niebieskich barwach. Klub nie porozumiał się z legendą Stali, która w przyszłym sezonie zagra ponownie w klasie A. Nową drużyną Węgrzyna będzie beniaminek LKS Tarnawa.

Marek Węgrzyn ma 38 lat i jest jedną z najjaśniejszych postaci sanockiej piłki nożnej w ostatnich latach. Pamięta największe sukcesy Stali Sanok, w której składzie grał już pod koniec lat 90-tych, kiedy nasi piłkarze rywalizowali na boiskach ówczesnej II ligi. Później, ze znakomitej strony pokazywał się choćby w pamiętnych starciach z Widzewem Łódź, Arką Gdynia czy Legią Warszawa, czyli w starciach w ramach Pucharu Polski.

Po perturbacjach i w końcu upadku Stali Sanok, Węgrzyn kontynuował karierę w LKSie Pisarowce, gdzie spędził dwa lata. Na rundę wiosenną sezonu 2015/2016 wrócił do Ekoball Stali i pomógł awansować do klasy okręgowej. Wszystko wskazywało na to, że sympatycznego pomocnika, grającego również z powodzeniem na pozycji obrońcy zobaczymy w kolejnej edycji rozgrywek również w żółto-niebieskich barwach. Nic z tego. Zawodnik nie porozumiał się z macierzystym klubem i ostatecznie jego wybór padł na beniaminka klasy A, LKS Tarnawa.

Potwierdzam. Wczoraj Marek Węgrzyn został zarejestrowany w Okręgowym Związku Piłki Nożnej w Krośnie jako zawodnik naszego klubu – mówi Daniel Marcinik z zarządu LKSu Tarnawa.

Chciałbym podziękować klubowi za współpracę i życzyć samych sukcesów w kolejnych sezonach. Mam pełny szacunek dla pracy, jaką się tutaj wykonuje. Teraz chciałbym pobawić się piłką, pograć raz w tygodniu – mówi Marek Węgrzyn, przez wiele lat piłkarz Stali Sanok. Dziś zawodnik LKSu Tarnawa.

Dziękujemy Markowi za wkład w awans do klasy okręgowej. W dużej mierze przyczynił się on do tego, że już na kilka kolejek przed końcem sezonu, awans mieliśmy w kieszeni. Jeśli chodzi o negocjacje, to mamy swoją filozofię prowadzenia klubu i niestety nie mogliśmy spełnić oczekiwań zawodnika – zaznacza Piotr Kot, wiceprezes KS Ekoball.

Jak udało nam się dowiedzieć nieoficjalnie nie chodziło o wysokość wynagrodzenia piłkarza. Strony nie ujawniają jednak szczegółów negocjacji.

W poprzednim sezonie klub z gminy Zagórz w dobrym stylu awansował do klasy A z drugiego miejsca. Drużyna prowadzona przez Witolda Tarnolickiego wygrała 15 spotkań, 5 zremisowała, a 6 razy musiała uznać wyższość rywala. W Tarnawie chwali się pracę szkoleniowca i z nadzieją patrzy na kolejny sezon.

Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z trenerem. Jest to mądry szkoleniowiec, potrafiący stworzyć w drużynie dobrą atmosferę. Sami zawodnicy również doceniają warsztat i wspólne zajęcia z trenerem – podkreśla Daniel Marcinik i dodaje: – Jeśli chodzi o przyszły sezon, nie mamy wygórowanych celów. Chcemy się ograć w klasie A, licząc na bardziej techniczny futbol niż miało to miejsce w klasie B.

Węgrzyn jest czwartym zawodnikiem, który dołączył do LKSu Tarnawa. Barw tej drużyny bronić będą również: Mariusz Wetchacz, Artur Sawicki (obaj Baligród) oraz Arkadiusz Kłodowski (Zarszyn).

5

Marek Węgrzyn. Foto: Ekoball / archiwum Esanok.pl

29-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)