REKLAMA
REKLAMA

PiS spełnia obietnice wyborcze wprowadzając program 500 plus. „To święto polskich rodzin” (FILM)

PiS spełnia obietnice wyborcze wprowadzając program 500 plus. „To święto polskich rodzin” (FILM)

PODKARPACIE. Posłowie Prawa i Sprawiedliwości z Podkarpacia, Krystyna Wróblewska i Wojciech Buczak we współpracy z Anną Schmidt-Rodziewicz przedstawili istotne informacje związane z kolejnym etapem wdrażania sztandarowego programu partii rządzącej, jakim jest „Rodzina 500 plus”. Przekazano również wiadomość o powołaniu na Podkarpaciu Parlamentarno-Samorządowego Zespołu Rodzina 500 Plus”. Zapraszamy do obejrzenia konferencji prasowej.

Podkarpaccy posłowie na Sejm RP z ramienia PiS Krystyna Wróblewska, Anna Schmidt-Rodziewicz i Wojciech Buczak zwrócili uwagę na istotne kwestie związane z wdrożeniem i realizacją programu „Rodzina 500 plus”.

„Realizacja inicjatywy, której skutki finansowe są niezwykle kosztowne dla budżetu państwa, a planowane oddziaływania społeczne wydaje się bardzo doniosłe, uzależniona jest od czynników, które nierzadko wydają się niedostrzegalne albo mało istotne.

Tak właśnie jest z programem „Rodzina 500 plus”, który został uchwalony przez Sejm RP w miniony czwartek. Nim projekt ten stanie się obowiązującym prawem w Polsce, minie niewiele czasu, który trzeba wykorzystać bardzo skrupulatnie, tak by powyższy program mógł jak najlepiej służyć społeczeństwu.

Zgodnie z szacunkami Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej, ustawa o wsparciu i pomocy dla rodziny program Rodzina 500 plus” wejdzie w życie w drugim kwartale 2016 roku. Projekt czeka aktualnie na podpis Prezydenta Rzeczypospolitej. Do wejścia w życie ustawy nie ma zbyt wiele czasu, a koniecznym staje się przygotowanie samorządów do zmian.

Aby zmiany były pozytywne, w każdym samorządzie pracę nad wdrażaniem programu musi podjąć zespół najbardziej dynamicznych i kompetentnych pracowników. To zadanie dla ludzi, którzy już funkcjonowali w realiach pomocy społecznej. Nie obędzie się jednak bez problemów i niejasności. Zawsze tak jest przy wdrażaniu nowych wielkich planów. W związku z tym powołujemy w naszym regionie „Parlamentarno-Samorządowy Zespół Rodzina 500 plus”. Jego zadaniem będzie wdrażanie programu i rozwiązywanie problemów systemowych, które niewątpliwie pojawią się podczas realizacji programu.

W pierwszej kolejności chcemy zaprosić do zespołu wójtów, burmistrzów i prezydentów oraz osoby wyznaczone przez nich. W ten sposób chcemy zbierać informacje związane z wdrażaniem programu oraz dowiadywać się o problemach, jakie się pojawią. Zebrane informacje posłużą nam do inicjatyw parlamentarnych mających na celu, jeśli zajdzie potrzeba, udoskonalanie pomocy rodzinie.

Chcemy też, by w każdym powiecie odbyły się konferencje tematyczne dla samorządowców gminnych, dotyczące programu „Rodzina 500 plus”. Zależy nam na tym, aby w tych spotkaniach uczestniczyli specjaliści z Ministerstwa Pracy, którzy będą doradzać samorządowcom w sprawie przyjęcia oraz realizacji tego programu”.

1

źródło: Red., materiały prasowe

15-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij

Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)