REKLAMA
REKLAMA

Pod zamkiem powstanie parking dla autobusów. Dyrektor muzeum: „Czekam na to z utęsknieniem” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Pod skarpą przy ul. Podgórze w Sanoku powstaje parking dla autobusów. Ma on sprawić, że zorganizowane grupy turystów jeszcze chętniej będą odwiedzać Muzeum Historyczne. – Do tej pory, kierowca autobusu, który „zapuścił się” blisko Zamku zazwyczaj klął i mówił, że nigdy więcej tam nie wróci. Dlatego czekam na ten parking z utęsknieniem – mówi dyrektor Wiesław Banach.

Parking przy ul. Podgórze, pod skarpą, gdzie w ostatnich miesiącach zabezpieczano osuwisko powstaje od około tygodnia. Widać już konkretne efekty prac przeprowadzanych przez SPGK. Parking ma kosztować 200 tys. zł, a pieniądze zabezpieczy magistrat.

Pierwotnie, projekt zakładał budowę parkingu na 25 stanowisk dla samochodów osobowych, ale pojawił się wniosek o zagospodarowanie tego parkingu dla autobusów, którymi do Sanoka i konkretnie do Muzeum Historycznego przyjeżdżają zorganizowane grupy turystów. Teraz zmierzamy właśnie w tym kierunku. Będzie tam miejsce dla 3 autobusów. Nie oznacza to, że nie podejmiemy decyzji o uregulowaniu możliwości parkowania osobówkami w czasie, kiedy na parkingu nie będzie autobusów – mówi Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka.

Z realizacji pomysłu cieszy się Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego, którego zdaniem budowa takiego parkingu powinna bezpośrednio przełożyć się na większą liczbę zwiedzających.

– Czekam na ten parking z utęsknieniem! Do tej pory, kierowca autobusu, który „zapuścił się” blisko muzeum zazwyczaj klął i mówił, że nigdy więcej tam nie wróci. Trzeba pamiętać, że skala różnicy pomiędzy klientami indywidualnymi a zorganizowanymi grupami turystów jest gigantyczna. Grup jest zdecydowanie więcej, stąd mam nadzieję, że dzięki nowym miejscom postojowym odwiedzi nas więcej wycieczek – mówi Wiesław Banach.

Prace mają potrwać do 10 kwietnia. Dyrektor MH zwraca uwagę na jeszcze jeden istotny aspekt związany z uruchomieniem parkingu.

Niezwykle ważne będzie odpowiednie oznakowanie parkingu na głównych drogach.

25-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)