REKLAMA
REKLAMA

Pod zamkiem powstanie parking dla autobusów. Dyrektor muzeum: „Czekam na to z utęsknieniem” (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Pod skarpą przy ul. Podgórze w Sanoku powstaje parking dla autobusów. Ma on sprawić, że zorganizowane grupy turystów jeszcze chętniej będą odwiedzać Muzeum Historyczne. – Do tej pory, kierowca autobusu, który „zapuścił się” blisko Zamku zazwyczaj klął i mówił, że nigdy więcej tam nie wróci. Dlatego czekam na ten parking z utęsknieniem – mówi dyrektor Wiesław Banach.

Parking przy ul. Podgórze, pod skarpą, gdzie w ostatnich miesiącach zabezpieczano osuwisko powstaje od około tygodnia. Widać już konkretne efekty prac przeprowadzanych przez SPGK. Parking ma kosztować 200 tys. zł, a pieniądze zabezpieczy magistrat.

Pierwotnie, projekt zakładał budowę parkingu na 25 stanowisk dla samochodów osobowych, ale pojawił się wniosek o zagospodarowanie tego parkingu dla autobusów, którymi do Sanoka i konkretnie do Muzeum Historycznego przyjeżdżają zorganizowane grupy turystów. Teraz zmierzamy właśnie w tym kierunku. Będzie tam miejsce dla 3 autobusów. Nie oznacza to, że nie podejmiemy decyzji o uregulowaniu możliwości parkowania osobówkami w czasie, kiedy na parkingu nie będzie autobusów – mówi Edward Olejko, wiceburmistrz Sanoka.

Z realizacji pomysłu cieszy się Wiesław Banach, dyrektor Muzeum Historycznego, którego zdaniem budowa takiego parkingu powinna bezpośrednio przełożyć się na większą liczbę zwiedzających.

– Czekam na ten parking z utęsknieniem! Do tej pory, kierowca autobusu, który „zapuścił się” blisko muzeum zazwyczaj klął i mówił, że nigdy więcej tam nie wróci. Trzeba pamiętać, że skala różnicy pomiędzy klientami indywidualnymi a zorganizowanymi grupami turystów jest gigantyczna. Grup jest zdecydowanie więcej, stąd mam nadzieję, że dzięki nowym miejscom postojowym odwiedzi nas więcej wycieczek – mówi Wiesław Banach.

Prace mają potrwać do 10 kwietnia. Dyrektor MH zwraca uwagę na jeszcze jeden istotny aspekt związany z uruchomieniem parkingu.

Niezwykle ważne będzie odpowiednie oznakowanie parkingu na głównych drogach.

25-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)