REKLAMA
REKLAMA

PODKARPACIE: Grupa narkotykowa rozbita. CBŚP zatrzymało 11 osób, w tym pseudokibiców i motocyklistów (FILM, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE: Grupa narkotykowa rozbita. CBŚP zatrzymało 11 osób, w tym pseudokibiców i motocyklistów (FILM, ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Policjanci CBŚP zatrzymali 11 osób, które zajmowały się wprowadzaniem do obrotu znacznych ilości środków odurzających m.in. na terenie Krosna, Rzeszowa i Rymanowa. Narkotyki, którymi handlowano, to głównie amfetamina i marihuana. Wśród zatrzymanych znalazły się osoby powiązane ze środowiskami pseudokibicowskim i motocyklowym.

Początek sprawy miał miejsce w grudniu 2014 roku, kiedy to do policjantów CBŚP dotarły informacje o przestępczej działalności osób wywodzących się z środowiska pseudokibiców klubu piłkarskiego z Rzeszowa, które zajmować się miały przemytem oraz wprowadzaniem do obrotu narkotyków na terenie kilku województw Polski.  Policjanci, prowadząc działania, ustalili, iż członkowie rozpracowywanej grupy w zakresie obrotu narkotykami ściśle współpracują z osobami wywodzącymi się z klubu motocyklowego. Ustalono także, że narkotyki na teren Podkarpacia dostarczane były głównie z województwa małopolskiego, ale również z terenu innych województw. Do odbiorców trafiały za pośrednictwem stworzonej siatki dilerów wywodzących się ze środowiska zarówno pseudokibicowskiego, jak też motocyklowego. Narkotykami wprowadzanymi do obrotu były głównie amfetamina oraz marihuana.

W styczniu 2016 roku, w ramach śledztwa nadzorowanego przez  Prokuratur Okręgową w Krośnie, policjanci Centralnego Biura Śledczego Policji przy wsparciu funkcjonariuszy Komendy Wojewódzkiej Policji w Rzeszowie przeprowadzili pierwszy etap  operacji wymierzonej w liderów oraz głównych członków grupy zajmujących się transportem, magazynowaniem i handlem narkotykami.

W trakcie skoordynowanych działań na terenie dwóch województw, tj. podkarpackiego oraz małopolskiego, zatrzymano  łącznie jedenaście osób. Jednemu z zatrzymanych przedstawiono zarzut kierowania zorganizowaną grupą przestępczą, a pozostałym udział w grupie przestępczej. Ponadto zatrzymanym przedstawiono zarzuty dotyczące wprowadzania do obrotu narkotyków.

Na wniosek CBŚP i Prokuratury Okręgowej w Krośnie wobec 5 zatrzymanych sąd zdecydował o tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy, wobec pozostałych zastosowane zostały  środki zapobiegawcze w postaci poręczenia majątkowego, policyjnego dozoru, oraz zakazu opuszczania kraju.

CBŚP Rzeszów

3-184818
3-184819

źródło: cbsp.policja.pl

foto nagłówek: kadr z zamieszczonego filmu

03-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)