REKLAMA
REKLAMA

Pijani Ukraińcy prowadzili pociąg! Jeden z nich przewoził kontrabandę

PODKARPACIE. Policjanci z Medyki zatrzymali dwóch ukraińskich maszynistów, którzy kierowali pociągiem w stanie nietrzeźwości. Dalsze czynności w ich sprawie pozwoliły ustalić, że dodatkowo jeden z nich przewoził kontrabandę. O całym zdarzeniu powiadomili funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, których zaniepokoił stan mężczyzn.

Do zdarzenia doszło w niedzielę 13 bm. Około godziny 19. funkcjonariusze Straży Ochrony Kolei, którzy pełnili służbę na terenie kolejowego przejścia granicznego w Medyce, powiadomili o dwóch maszynistach ukraińskiego pociągu towarowego, przewożącego rudę żelaza, którzy mogą być w stanie nietrzeźwości. Ich podejrzenia potwierdziły badania, które przeprowadzili policjanci z Medyki. Wynik 33-letniego maszynisty wskazał 0,6 promila, zaś jego 24-letniego pomocnika – 1 promil.

Obydwaj obywatele Ukrainy zostali zatrzymani i trafili do policyjnego aresztu. Gdy mężczyźni będą mogli uczestniczyć w czynnościach procesowych to zostanie im przedstawiony zarzut prowadzenia pojazdu kolejowego w stanie nietrzeźwości. Dodatkowe czynności w tej sprawie pozwoliły ustalić, że pomocnik maszynisty dodatkowo przewoził 83 paczki papierosów bez polskich znaków akcyzy.

Aktualnie trwa postępowanie, które ma na celu ustalenie okoliczności tego zdarzenia, w tym zbadanie, czy nietrzeźwi maszyniści swoim zachowaniem nie spowodowali zagrożenia sprowadzenia katastrofy w ruchu kolejowym.

źródło: KMP Przemyśl

abstract-1239439_1920

15-03-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)