REKLAMA
PGE
REKLAMA

POLAŃCZYK: Nie wolno pić wody. Wykryto laseczki zgorzeli gazowej

LESKO24.PL / PODKARPACIE. Odbiorcy wody z wodociągu Polańczyk mogą używać jej tylko do celów sanitarnych. Wykryto tam niewielkie ilości bakterii clostridium perfringens, czyli laseczkę zgorzeli gazowej.

Dzisiaj Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dla powiatów bieszczadzkiego i leskiego w Ustrzykach Dolnych opublikował komunikat o niezdatności wody do picia.

Pobranych próbkach wody dnia 17.11.2016 roku w punktach monitoringowych wodociągu Polańczyk stwierdzono zanieczyszczenie wskaźnika mikrobiologicznego clostridium perfringens oraz przekroczenie dopuszczalnej wartości parametrów organoleptycznych: mętność, barwa – czytamy w dokumencie.

Jednym słowem woda nadaje się tylko do celów sanitarnych. W ostatnim czasie w regionie w kilku miejscach pokazały się laseczki zgorzeli gazowej.

W wodociągu Polańczyk wykryto ich niewielką ilość. Stąd też zagrożenie dla ludzi jest niewielkie. Jednak w razie objawów związanych z układem pokarmowym należy zgłosić się do lekarza rodzinnego – podkreśla Wiktor Fidor, Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny dla powiatów bieszczadzkiego i leskiego w Ustrzykach Dolnych.

Dodaje także, że bakterie najprawdopodobniej trafiły do wody z brzegów jeziora. A stało sie to za sprawą obfitych opadów deszczu i śniegu.

Polanczyk_Witold_Swiech_980_11

foto: W. Święch

18-11-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.