REKLAMA
REKLAMA

POWIAT SANOK: Grupa radnych chce odwołać przewodniczącego rady powiatu Waldemara Ocha

SANOK / PODKARPACIE. Ośmiu radnych Rady Powiatu Sanockiego złożyło wniosek o zwołanie sesji i odwołanie radnego Waldemara Ocha z funkcji przewodniczącego. Zdaniem autorów pisma, nie wypełnia on należycie swoich obowiązków i nie robi nic, aby wyjaśnić bulwersującą sprawę korupcji politycznej, którą zajmuje się brzozowska prokuratura.

Wniosek o odwołanie radnego Waldemara Ocha z funkcji Przewodniczącego Rady Powiatu Sanockiego

„Na podstawie art. 14 ust. 4 ustawy z dnia 5 czerwca 1998 r. o samorządzie powiatowym (tekst jedn. Dz. U. z 2015 r. poz. 1445, 1890) –   my niżej podpisani radni Rady Powiatu Sanockiego występujemy z wnioskiem do Rady Powiatu Sanockiego o odwołanie radnego Waldemara Ocha z funkcji Przewodniczącego Rady Powiatu Sanockiego.

Całokształt działań prowadzonych przez Pana Waldemara Ocha pokazała, że nie wypełnia on należycie funkcji przewodniczącego, tj. nie potrafi arbitralnie stanąć ponad podziałami politycznymi w Radzie Powiatu.

Przewodniczący Waldemar Och niejednokrotnie wykazywał swoją stronniczość poprzez traktowanie radnych w sposób wybiórczy. Podczas prowadzenia obrad sesji dzieli radnych na tych „gorszych”  i ”lepszych”.

Taki styl prowadzenie obrad rady – przez Przewodniczącego – nigdy nie sprzyjał konsolidacji radnych, a wręcz przeciwnie, prowadził do podziałów i wzajemnej nieufności. Spowodował, że atmosfera w Radzie Powiatu Sanockiego niczym nie przypomina demokratycznego samorządu.

Podobnie, negatywnie oceniamy działalność Przewodniczącego Waldemara Ocha jako organizatora pracy rady. Ignorowanie wniosków – szczególnie radnych opozycji, brak dbałości o staranne odpowiedzi na interpelacje i zapytania radnych, sposób delegowania radnych do prac w komisjach i powiatowych radach społecznych, które budzą poważne wątpliwości formalno-prawne, to tylko niektóre argumenty dyskredytujące Pana radnego jako Przewodniczącego Rady. Zauważanym jest również, ignorowanie Pani Zofii Kordeli-Borczyk jako wiceprzewodniczącej rady.

Poważnym argumentem za odwołaniem Pana Waldemara Ocha z funkcji przewodniczącego rady jest – brak jakiejkolwiek aktywności w sprawie wyjaśnienia –  bulwersującej społecznie sprawy –  korupcji politycznej dotyczącej radnych Powiatu Sanockiego.

Podsumowując powyższe, należy uznać, że radny Waldemar Och nie powinien pełnić funkcji Przewodniczącego Rady Powiatu Sanockiego.

My niżej podpisani radni wnioskujemy  o odwołanie  radnego Waldemara Ocha z funkcji Przewodniczącego Rady Powiatu Sanockiego i zwracamy się do pozostałych radnych o poparcie w głosowaniu tego wniosku.”

Pod wnioskiem podpisali się:

Bogdan Struś
Zofia Kordela-Borczyk
Marian Czubek
Sebastian Niżnik
Tomasz Gankiewicz
Kazimierz Wolański
Witold Jawor
Jan Jaślar

1

5

Od lewej: Zofia Kordela-Borczyk, Waldemar Och i Andrzej Chrobak

źródło: materiały nadesłane

04-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)