REKLAMA
REKLAMA

Pożar budynku mieszkalnego. Zginął mężczyzna (ZDJĘCIA)

POWIAT BRZOZOWSKI / PODKARPACIE. Do pożaru budynku mieszkalnego doszło w miejscowości Wołodź (powiat brzozowski). Dyżurny stanowiska kierowania komendanta powiatowego w Brzozowie otrzymał zgłoszenie o godz. 1.19

(31 marca).

Zadysponowano zastępy z: JRG Brzozów, OSP Nozdrzec, OSO Siedliska i z Posterunku JRG Dynów. Strażacy z JRG Brzozów po przybyciu na miejsce zastali palący się budynek mieszkalny murowany kryty eternitem i papą.

W momencie przyjazdu zastępów strażackich, pożarem objęta była cała konstrukcja dachowa i drewniany strop. Przybyłe zastępy zabezpieczyły miejsce pożaru i odłączyli dopływ prądu. Na miejsce przybyło Pogotowie Ratunkowe i Policja. Ze względu na możliwość przebywania w budynku właściciela, rota z JRG Dynów w aparatach ochrony dróg oddechowych przeprowadziła natarcie wewnętrzne wykorzystując jeden prąd wody. Następnie ratownicy dokonali częściowego przeszukania pomieszczenia mieszkalnego, oraz pozostałej części niezamieszkałej. Przybyły patrol Policji w pobliskim budynku gospodarczym odnalazł nieżyjącego mężczyznę. Obecny na miejscu zespół ratownictwa medycznego podjął czynności medyczne i stwierdził zgon mężczyzny. Na miejsce przybyła grupa dochodzeniowo-śledcza, prokurator, pogotowie energetyczne oraz zakład pogrzebowy.

Po zlokalizowaniu pożaru przystąpiono do usuwania nadpalonych elementów konstrukcji dachu i stropu. W wyniku pożaru zniszczeniu uległ: budynek mieszkalny, jego konstrukcja dachowa, drewniany strop oraz wyposażenie budynku. Działania trwały blisko 7 godzin.

opracował: st.kpt. Tomasz Mielcarek
foto: st.kpt. Bogdan Biedka

04-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)