REKLAMA
REKLAMA

Przyjechali „na mecz”, ale rozrabiali na mieście. 42 mandaty, 5 spraw w sądzie

USTRZYKI DOLNE / PODKARPACIE. W trakcie niedzielnego meczu „KS  Bieszczady Ustrzyki Dolne” z „Czarnymi 1910 Jasło”, ponad czterdziestu kibiców zostało ukaranych mandatami karnymi. Na mecz przyjechał autokar z grupą kibiców z Jasła.

Ich agresywne zachowanie skutkowało zdecydowaną interwencją policjantów.

1900193585W niedzielę podczas meczu piłki nożnej o mistrzostwo V ligi pomiędzy zespołami ‚KS Bieszczady Ustrzyki Dolne” i „Czarni 1910 Jasło” kibice jasielskiego zespołu weszli na stadion wbrew decyzji władz ustrzyckiego klubu jeszcze przed rozpoczęciem meczu.

Na prośbę organizatorów policjanci podjęli interwencję. Kilkakrotnie wzywano do opuszczeniu obiektu. Brak reakcji kibiców na polecenia wydawane przez funkcjonariuszy do zachowania zgodnego z prawem skutkował interwencją. Użyto siły fizycznej i osoby zostały usunięte poza stadion. Przed zakończeniem pierwszej połowy meczu kibice udali się na teren miasta, gdzie popełniali wykroczenia, między innymi używali słów wulgarnych. W toku dalszych czynności wszyscy kibice zostali wylegitymowani. 42 ukarano mandatami karnymi, przeciwko 5 osobom zostaną skierowane wnioski o ukaranie do sądu. Ponadto policjanci wylegitymowali trzech nieletnich. W ich sprawach materiały zostaną przesłane do sądu rodzinnego.

W przywracaniu porządku brało udział 19 policjantów z ustrzyckiej komendy, 7 policjantów z Oddziału Prewencji Policji w Rzeszowie oraz 9 funkcjonariuszy z Jasła.

Postępowanie prowadzi Komenda Powiatowa Policji w Ustrzykach Dolnych.

KPP Ustrzyki Dolne

05-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)