REKLAMA
REKLAMA

Ranny orzeł uratowany (ZDJĘCIA)

23 stycznia w trakcie polowania zbiorowego myśliwych Koła Łowieckiego „Jeleń” w Brzozowie, które odbywało się w Krzemiennej nad Sanem (Nadleśnictwo Brzozów), jeden z uczestników znalazł orła przedniego. Ptak z widoczną raną na skrzydle siedział na ziemi, był wyraźnie osłabiony.

Szybko zdecydowano o przewiezieniu go do Ośrodka Rehabilitacji Zwierząt Chronionych w Przemyślu, czym zajęli się Bogdan Fijałka, komendant Straży Leśnej i Zdzisław Gładysz, miejscowy leśniczy.
– Na miejscu doktor Andrzej Fedaczyński szybko udzielił pomocy czteroletniej, ważącej prawie cztery kilogramy samicy – poinformował Bogdan Fijałka.

1

– Po oględzinach rany okazało się, że orzeł nie ma uszkodzonych kości, a jedynie mięśnie i ścięgna. Obrażenia mogły powstać po zderzeniu ptaka z przeszkodą.

To kolejne w ostatnim czasie takie zdarzenie z dużym drapieżnikiem na terenie Nadleśnictwa Brzozów. W sierpniu ubiegłego roku w okolicy Golcowej został znaleziony bielik, którego leśnicy szybko dostarczyli do gabinetu doktora Fedaczyńskiego. Dzięki intensywnemu leczeniu i właściwej opiece, ptak, któremu nadano imię „Teodor”, odzyskał siły i powrócił już do natury. Orzeł z Krzemiennej, który jeszcze nie ma imienia, też zapewne wkrótce wróci na swe tereny łowieckie.

23

Edward Marszałek
rzecznik prasowy RDLP w Krośnie
Zdjęcia: Bogusław Fijałka i Zdzisław Gładysz

26-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)