REKLAMA
REKLAMA

RADNY: Ta pańska para idzie w gwizdek. BURMISTRZ: Jeśli nie pomagacie, to nie przeszkadzajcie (FILM)

RADNY: Ta pańska para idzie w gwizdek. BURMISTRZ: Jeśli nie pomagacie, to nie przeszkadzajcie (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Utarczki słowne na ostatniej sesji miejskiej. Opozycyjni radni krytykują Tadeusza Pióro, burmistrz zdecydowanie odpowiada. – Nie chce aby mój urząd był zaśmiecany elaboratami poprzedniej władzy.

Burzliwa dyskusje wywołał radny Piotr Lewandowski, który dopytywał gdzie są pieniądze z nowej perspektywy unijnej 2014-2020.

– Wydaje się, że jesteśmy dalej niż rok temu, jeśli chodzi  o MOFy. Panie burmistrzu, ma pan ponoć dobre układy w Rzeszowie, to niech pan jedzie i coś zrobi. A jak nie, to zebrać kilka samorządów, kosy na sztorc i jeździe na Rzeszów – radził podczas ostatniej sesji.

Burmistrz Tadeusz Pióro nie był dłużny i zdecydowanie odpowiadał.

– Niektórzy radni wpisują się w retorykę poprzedniej władzy. Temat środków unijnych z perspektywy 2014-2020 dopiero w tym roku zostaje poruszony. To nie jest tak, że od razu z pierwszym dniem 2014 roku można było składać wnioski – wskazywał burmistrz.

Ta wymiana zdań stała się przyczynkiem do ostrej dyskusji. Idąc za ciosem Tadeusz Pióro wymienił projekt o wykluczeniu cyfrowym, SOWA, pomysł na wielkopowierzchniowy sklep na Wierchach, jako zupełnie nietrafione i uderzające w interes miasta Sanoka.

– Boleję, że niektórzy radni obecnej kadencji także wpisują się w tą dziwną narrację dwóch panów – mówił.

Zwracając się do radnego Ryszarda Bętkowskiego wyraził swoje niezadowolenie.

– Nie chce żeby pan zaśmiecał mój urząd miasta elaboratami poprzedniej władzy. Czy radny Wolnego Królewskiego Miasta Sanoka, który przysięgał, że będzie mu służył, powinien się tak zachowywać? – grzmiał burmistrz.

– To co pan burmistrz mówi to para, która idzie w gwizdek – skontrował Bętkowski.

Dyskusje złagodził Zbigniew Daszyk, przewodniczący Rady Miasta Sanoka.

– Radni mają prawo wypowiadać się podczas interpelacji i wolnych wniosków. Nie uprawiamy polityki korytarzowej. W tej kadencji nie powołaliśmy jeszcze komisji etyki, jednak postaram się, aby na kolejną sesję była przygotowana uchwała w tej sprawie – skwitował.

pao

30-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)