REKLAMA
REKLAMA

REGION: 17 pseudokibiców odpowie za handel narkotykami (FILM, ZDJĘCIA)

REGION: 17 pseudokibiców odpowie za handel narkotykami (FILM, ZDJĘCIA)

Policjanci rzeszowskiego CBŚP rozbili zorganizowaną grupę przestępczą, której członkowie wywodzą się ze środowiska pseudokibiców jednego z klubów piłkarskich Przemyśla.

W trakcie dwóch etapów policyjnej operacji funkcjonariusze zatrzymali w sumie 17 osób, które zajmowały się wprowadzaniem do obrotu znacznej ilości środków odurzających i substancji psychotropowych na terenie Przemyśla i innych miejscowości województwa podkarpackiego.

Od kilku miesięcy policjanci CBŚP wspólnie z Prokuraturą Okręgową w Przemyślu rozpracowywali grupę przestępczą, która wprowadzała na terenie Przemyśla i powiatu przemyskiego znaczne ilości amfetaminy i marihuany. Narkotyki rozprowadzane były głównie wśród osób powiązanych z miejscowym środowiskiem pseudokibiców.

Realizacja II etapu policyjnej operacji miała miejsce w Przemyślu. W wyniku tych działań policjanci CBŚP z Rzeszowa wspierani policjantami Samodzielnego Pododdziału Antyterrorystycznego Policji KWP w Rzeszowie i funkcjonariuszami KWP w Rzeszowie oraz KMP w Przemyślu zatrzymali 14 członków zorganizowanej grupy przestępczej, której większość wywodzi się i utożsamia ze środowiskiem pseudokibiców lokalnego klubu piłkarskiego.

Podczas prowadzonych przeszukań policjanci CBŚP współpracowali z funkcjonariuszami Straży Granicznej i Służby Więziennej wykorzystując między innymi psy do wykrywania narkotyków.

Podczas działań policjanci ujawnili ok. 70 l spirytusu pochodzącego prawdopodobnie z przemytu z terenu Ukrainy, niewielkie ilości narkotyków, fałszywe dokumenty tożsamości i maczetę. Zatrzymanym osobom prokurator Prokuratury Okręgowej w Przemyślu przedstawił między innymi zarzuty udziału z zorganizowanej grupie przestępczej, posiadania i wprowadzenia do obrotu środków odurzających i substancji psychotropowych w znacznej ilościach.

Wobec podejrzanych zastosowane zostały policyjne dozory, zakazy opuszczania kraju i poręczenia majątkowe.

Zatrzymanym osobom grozi teraz kara do dwunastu lat pozbawienia wolności.

Sprawa w dalszym ciągu ma charakter rozwojowy, a prokuratura i funkcjonariusze nie wykluczają dalszych zatrzymań.

fOT

policja.pl

27-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)