REKLAMA
REKLAMA

ROBERT ZĄBKIEWICZ: To będzie ich dodatkowy atut. Damy z siebie wszystko (WYWIAD)

SANOK / PODKARPACIE. Już jutro Ekoball Stal Sanok zmierzy się w ramach III rundy okręgowego Pucharu Polski z Przełomem Besko. Jak rywala postrzega trener sanoczan, Robert Ząbkiewicz? Zapraszamy na krótką rozmowę ze szkoleniowcem żółto-niebieskich.

zabekz

foto: Tomasz Sowa

Za wami cztery spotkania w lidze okręgowej. Jak zdrowie zawodników?

W zespole pojawiły się drobne urazy. Sebastian Pawiak ma stłuczoną nogę, dlatego nie wystąpił w ostatnim spotkaniu w Długiem. Dawid Romerowicz ma problem z plecami, ale nie jest to uraz bardzo groźny. Reszta zespołu czuje się dobrze, jest gotowa do gry.

Jak w tej nowej rzeczywistości odnajdują się juniorzy?

Widać, że okręgówka to inny futbol. Drużyny są bardziej dojrzałe, zawodnicy bardziej ograni. Czuć seniorską piłkę, ale nasi chłopcy radzą sobie całkiem nieźle. Moim zdaniem, z meczu na mecz będzie coraz lepiej.

Wygraliście ostatni mecz ligowy. Po czterech spotkaniach macie siedem punktów na koncie. Widać różnicę między A klasą, a okręgówką.

Mamy siedem punktów, bo przegraliśmy „wygrany” mecz z Partyzantem Targowiska. Byliśmy zespołem lepszym, ale nie potrafiliśmy wykorzystać sytuacji pod bramką rywala. To się zemściło. Punkty wyjechały z Sanoka. Inaczej, bylibyśmy bliżej czołówki. Liga wydaje się być wyrównana, zespoły z górnej części tabeli potraciły ostatnio punkty. Będziemy ambitnie walczyć w każdym spotkaniu.

Przed wami pucharowa środa. Czy spotkania w PP traktujecie tak samo poważnie jak ligę?

Jak najbardziej. Puchary są dla nas tak samo ważne jak mecze w lidze okręgowej. Gdyby udało się pokonać Przełom Besko, możemy w dalszej części trafić na mocnych, lokalnych rywali. Fajnie byłoby zmierzyć się z LKS-em Pisarowce, czy III-ligowym Nowotańcem.

Analizowaliście grę Przełomu?

Tak. To twardy zespół, z charakterem, który walczy w każdym spotkaniu. Na pewno nie oddadzą nam pola gry. Dołączył do nich Maciej Kuzicki, gra tam również Daniel Niemczyk – piłkarze, którzy przeszłość wiążą ze Stalą Sanok. Gra na Wierchach z pewnością będzie ich atutem. Damy z siebie wszystko, żeby wygrać to spotkanie.

Ogramy Besko?

Zrobimy wszystko, żeby tak się stało.

III runda Pucharu Polski / okręg Krosno:

7 września 2016 (środa), godz. 16.00

1. Płomień Zmiennica – Cosmos Nowotaniec
2. ULKS Grabówka – Iwonka Iwonicz
3. Ekoball Stal Sanok – Przełom Besko
4. Szarotka Uherce – LKS Pisarowce
5. Nafta Jedlicze – Karpaty Krosno
6. Przełęcz Dukla – Partyzant Targowiska / 8 września (czwartek)
7. Zorza Łęki Dukielskie – OKS Markiewicza
8. LKS Skołyszyn – Czarni Jasło

IV runda rozgrywek zaplanowana jest na 21 września. W przypadku wygranej ekipy z Sanoka, kolejnym przeciwnikiem będzie zwycięzca pary Szarotka Uherce – LKS Pisarowce. Triumf Cosmosu Nowotaniec oznacza konfrontację ze zwycięzcą pary ULKS Grabówka – Iwonka Iwonicz.

06-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)