REKLAMA
REKLAMA

Sanoccy unihokeiści zagrają w ekstralidze!

SANOK / PODKARPACIE. W maju 2016 roku unihokeiści Esanok.pl, jako zwycięzcy II ligi SLU wywalczyli awans do I ligi pokonując zespoły z województwa pomorskiego i wielkopolskiego. Jak się jednak okazuje, unihokejowa centrala zdecydowała się na reformę rozgrywek, która sprawiła, że już w najbliższym sezonie, sanoczanie zagrają w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce!

Drużyna portalu internetowego Esanok.pl wygrała rozgrywki Sanockiej Ligi Unihokeja w sezonie 2015/2016. Pierwszy raz w historii polskiego unihokeja cztery ligi regionalne, w tym SLU, funkcjonowały pod egidą Polskiego Związku Unihokeja, jako II liga. Triumfatorzy mieli prawo gry w turnieju finałowym o wejście do I ligi. Zawody te okazały się niezwykle udane dla reprezentantów Sanoka. W podpoznańskim Kębłowie, zespół Esanok.pl nie miał sobie równych i pewnie wywalczył awans do wyższej klasy rozgrywkowej.

Tymczasem, PZUnihokeja wydał komunikat dotyczący kształtu rozgrywek w sezonie 2016/2017. Jak się okazuje, I liga zostanie wchłonięta przez ekstraligę. Ta zostanie podzielona na cztery grupy. W grupie A i B zagrają drużyny, które w zeszłym sezonie rywalizowały w ekstralidze. W C i D powalczą ekipy ze „starej” I ligi. Tu nastąpi podział regionalny, tak, aby ograniczyć koszty związane z wyjazdami na mecze. Po rundzie zasadniczej 12 teamów (wszystkie z grup A i B oraz cztery najlepsze z B i C) przystąpi do play-offów. Pozostali zagrają o konkretne miejsca.

Warto zaznaczyć, że kontynuowany będzie projekt dotyczący II ligi. Obowiązywać będzie podobny regulamin jak w premierowym sezonie, choć oprócz turnieju finałowego organizatorzy przewidują możliwość rozegrania również zawodów półfinałowych.

Ostateczny kształt ekstraligi oraz II ligi mamy poznać do 30 lipca.

Sporo dzieje się również w samej drużynie z Sanoka, która nie przerwała treningów, regularnie rozgrywa sparingi. W składzie pozostało dziesięciu z czternastu zawodników z poprzedniego sezonu. Do zespołu dołączyło czterech klasowych graczy. Jak zapowiadają przedstawiciele drużyny, to nie koniec wzmocnień. Dopinane są również kwestie organizacyjno-finansowe. Pojawili się pierwsi sponsorzy, z kolejnymi prowadzone są rozmowy. W nazwie, przed nazwami firm pojawi się człon nawiązujący do regionu.

Szczegóły niebawem.

Pierwsze mecze w ekstralidze przewidziano na pierwszy weekend września.

1382

Unihokeiści Esanok.pl po wywalczeniu awansu do I ligi. Kębłowo, maj 2016

21-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)