REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanie na obczyźnie. Pierwszy zjazd w New Jersey (ZDJĘCIA)

SANOK, NEW JERSEY / PODKARPACIE. Dokładnie tydzień temu, 15 października 2016 r. w gościnnych murach Polish Cultural Foundation w Clark, NJ zorganizowano I Zjazd Sanoczan i miłośników Ziemi Sanockiej.

Organizatorzy (Marek Bluj, Marek Szawiński i Gracjan Bacza) w najśmielszych marzeniach nie spodziewali się takiego pozytywnego odzewu od przebywających na obczyźnie przyjaciół. Prawie 200 osób, z tak dalekich stron jak Floryda, Illinois, czy Kanada, bawiło się przez wiele godzin wspominając stare, czy nawiązując nowe przyjaźnie.

IMG_0531 (1)

 

– Po uroczystym przywitaniu szanownych gości głos zabrał ksiądz kanonik Rudolf Zubik, który w pięknych słowach wzbudził na nowo naszą dumę sanocką oraz pobłogosławił wspólny posiłek. Po obiedzie wznieśliśmy toast za spełnienie marzeń. Na scenie wystąpiły piękne sanoczanki, siostry Monika i Marlena Maślak śpiewając piosenkę „Sanockie domy” (skomponowaną przez Marka Dzioka i Marzenę Szawińską). Gorąca muzyka i śpiew w wykonaniu Marzeny i Marka Szawińskich nie pozwalała na siedzenie przy pięknie udekorowanych stolikach. Kwiatowe aranżacje stworzyła sanoczanka, Mariola Wojtasik. W przerwach na odpoczynek rodziców zastępował na scenie ich utalentowany syn, Michał – relacjonuje Gracjan Bacz, organizator zjazdu.

Pamiątkowe zdjęcia obowiązkowe!

– Przeprowadziliśmy konkurs wiedzy o Sanoku, w którym brali udział wszyscy goście. Pokazał on ogromną znajomość historii jak i obecnych wydarzeń z grodu Grzegorza. Nagrody, które można było wygrać, przekazał Urząd Miasta Sanoka oraz Grzegorz Baran i Grzegorz Buchelt. Inauguracyjny zjazd będziemy wspominać jako wspaniałą zabawę, mnóstwo zdjęć i wyjątkowych ludzi. Przez cały czas trwania naszej imprezy mogliśmy oglądać slajdy ze zdjęciami Sanoka przygotowane przez braci Kubę i Daniela Biskupa. Wieczór się skończył, zaczęła noc i „pożegnania nadszedł czas”. Przykro było się rozchodzić ale obiecywaliśmy sobie, ze na pewno jeszcze się spotkamy – dopowiada organizator.

materiały nadesłane

24-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)