REKLAMA
REKLAMA

Sanoczanka otrzymała nagrodę Zarządu Województwa Podkarpackiego

Na uroczystej gali w Wojewódzkim Domu Kultury w Rzeszowie Zarząd Województwa Podkarpackiego przyznał nagrody w dziedzinie twórczości artystycznej, upowszechniania i ochrony kultury. Indywidualną nagrodę za całokształt działalności otrzymała sanoczanka Elżbieta Wesołkin, która znalazła się w gronie 8 osób wybranych w tej kategorii.

IMG_5059

Wnioskodawcą przyznania nagrody był Burmistrz Miasta Sanoka Tadeusz Pióro. Uzasadniając kandydaturę p. Elżbiety Wesołkin uwzględnił jej 35 letnie dokonania na niwie malarskiej, które dały rezultaty w postaci wielu obrazów prezentujących w rozpoznawalnym, jej własnym stylu obiekty architektury sakralnej i ludowej pogranicza kultur oraz nasyconą barwami przyrodę Karpat i Podkarpacia, walory kulturowe i krajobrazowe Sanoka, innych miast i miejscowości województwa, a także Euroregionu Karpaty. W uzasadnieniu burmistrz podkreślił też jej działalność charytatywną. Nagrodzona, na prośbę stowarzyszeń, fundacji i organizatorów aukcji pomocowych, wielokrotnie przekazywała swoje obrazy na aukcje, z których dochód przeznaczony był na rzecz osób potrzebujących, w tym szczególnie na realizację projektów wspomagających dzieci. Nie odmawiała także przekazania swoich obrazów na aukcje wspomagające remonty i doposażenie placówek służby zdrowia.

Jako przedstawicielka Podkarpacia uczestniczyła w kilkudziesięciu plenerach krajowych, m.in. w Kazimierzu Dolnym, Izabelinie, Zakopanem, Krynicy Zdrój, Sandomierzu. Choć nie posiada akademickiego wykształcenia plastycznego, ze względu na prezentowany poziom malarski, często jest zapraszana na plenery międzynarodowe do Chorwacji, Rumunii, na Ukrainę, Węgry i Słowację, w których uczestniczą także malarze profesjonaliści.

IMG_5044

Jej malarska pasja i dążenie do coraz doskonalszych efektów powoduje, że maluje dużą ilość obrazów. Prezentuje je na wystawach indywidualnych i zbiorowych. Jej prace znajdują się w galeriach prywatnych w Polsce, Niemczech, Szwajcarii, Wielkiej Brytanii, Australii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. Można stwierdzić, że pokazując w swych pracach piękno Sanoka i regionu, promuje Podkarpacie zachęcając do jego odwiedzania.

Malarstwo Elżbiety Wesołkin wcześniej także zostało zauważone oraz docenione nagrodami i wyróżnieniami przyznanymi przez jury konkursów i przeglądów malarskich organizowanych m. in. przez wojewódzkie domy kultury w Rzeszowie i Krośnie oraz Regionalne Centrum Kultur Pogranicza. W związku z nieprzeciętnymi efektami jej prac malarskich w 2006 r. została uhonorowana Nagrodą Miasta Sanoka za całokształt działalności w dziedzinie upowszechniania kultury i sztuki, a w 2015 r. w konkursie organizowanym przez Regionalne Centrum Kultur Pogranicza zdobyła nagrodę główną – Grand Prix 3. Karpackiego Biennale Sztuki.

DYPLOM-EW

foto: Biuro prasowe UMWP / podkarpackie.pl

11-07-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)