REKLAMA
PGE aPBS
REKLAMA

SANOK: Ciało młodego mężczyzny znalezione w bloku. Tragiczny finał poszukiwań. Sprawy bada prokuratura

SANOK / PODKARPACIE. Pod koniec kwietnia w mieszkaniu bloku, na jednym z sanockich osiedli, policjanci znaleźli ciało 26 letniego mężczyzny. Prokuratura nie udziela wielu informacji. Wiemy, że wydano postanowienie o wszczęciu śledztwa w kierunku podejrzenia nieumyślnego spowodowania śmierci.

– Prokurator w dniu 25 kwietnia b.r. wszczął śledztwo o czyn kwalifikowany z art. 155 k.k., a zatem jego przedmiotem jest podejrzenie nieumyślnego spowodowania śmierci 26 letniego mężczyzny. W tej samej dacie Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji, zasięgnął opinii biegłego patomorfologa. Opinia zostanie wydana do dnia 15 maja b.r. Śledztwo, zgodnie z decyzją Prokuratora powierzone zostało do prowadzenia Wydziałowi Kryminalnemu KPP Sanok, który realizuje wytyczne nadzorującego – informuje Izabela Jurkowska-Hanus, Prokurator Rejonowy.

Jak dodaje prokurator Jurkowska-Hanus w toku śledztwa konieczne jest przeprowadzenie czynności procesowych, mających na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności dotyczących zwłaszcza przebiegu wydarzeń poprzedzających zgon młodego człowieka.

– Dla ustalenia przyczyny śmierci niezbędna jest natomiast opinia biegłego. Postępowanie aktualnie toczy się w sprawie, co oznacza, iż nikomu nie przedstawiono zarzutów – podkreśla nasza rozmówczyni.

Nieszczęśliwy finał poszukiwań

W kwietniu sanoccy policjanci prowadzili intensywne poszukiwania innego 37 letniego mężczyzny.

– 29 kwietnia b.r. ujawniono w opuszczonym budynku ciało człowieka, a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon poprzez powieszenie, zaznaczając brak możliwości wykonania oględzin zwłok. Istotnie w miejscu tym panowały utrudniające czynności warunki. Osoba najbliższa dokonała, w obecności funkcjonariusza Policji, identyfikacji zmarłego, którym okazał się właśnie poszukiwany młody mężczyzna – podaje prokurator Izabela Jurkowska-Hanus.

2 maja wydano postanowienia o wszczęciu śledztwa z art. 155 k.k. i zasięgnięciu opinii biegłego patomorfologa, która wydana zostanie do dnia 20 maja b.r.

– Podobnie jak w sprawie dotyczącej śmierci 26 letniego mężczyzny, zasadnicze znaczenie dla ustalenia przyczyny jego zgonu będzie miała treść opinii – kończy prokurator.

red.
foto: archiwum Esanok.pl

09-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.