REKLAMA
STALNEY PSP
REKLAMA

SANOK: Ciało młodego mężczyzny znalezione w bloku. Tragiczny finał poszukiwań. Sprawy bada prokuratura

SANOK / PODKARPACIE. Pod koniec kwietnia w mieszkaniu bloku, na jednym z sanockich osiedli, policjanci znaleźli ciało 26 letniego mężczyzny. Prokuratura nie udziela wielu informacji. Wiemy, że wydano postanowienie o wszczęciu śledztwa w kierunku podejrzenia nieumyślnego spowodowania śmierci.

– Prokurator w dniu 25 kwietnia b.r. wszczął śledztwo o czyn kwalifikowany z art. 155 k.k., a zatem jego przedmiotem jest podejrzenie nieumyślnego spowodowania śmierci 26 letniego mężczyzny. W tej samej dacie Prokurator zlecił przeprowadzenie sekcji, zasięgnął opinii biegłego patomorfologa. Opinia zostanie wydana do dnia 15 maja b.r. Śledztwo, zgodnie z decyzją Prokuratora powierzone zostało do prowadzenia Wydziałowi Kryminalnemu KPP Sanok, który realizuje wytyczne nadzorującego – informuje Izabela Jurkowska-Hanus, Prokurator Rejonowy.

Jak dodaje prokurator Jurkowska-Hanus w toku śledztwa konieczne jest przeprowadzenie czynności procesowych, mających na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności dotyczących zwłaszcza przebiegu wydarzeń poprzedzających zgon młodego człowieka.

– Dla ustalenia przyczyny śmierci niezbędna jest natomiast opinia biegłego. Postępowanie aktualnie toczy się w sprawie, co oznacza, iż nikomu nie przedstawiono zarzutów – podkreśla nasza rozmówczyni.

Nieszczęśliwy finał poszukiwań

W kwietniu sanoccy policjanci prowadzili intensywne poszukiwania innego 37 letniego mężczyzny.

– 29 kwietnia b.r. ujawniono w opuszczonym budynku ciało człowieka, a przybyły na miejsce lekarz stwierdził zgon poprzez powieszenie, zaznaczając brak możliwości wykonania oględzin zwłok. Istotnie w miejscu tym panowały utrudniające czynności warunki. Osoba najbliższa dokonała, w obecności funkcjonariusza Policji, identyfikacji zmarłego, którym okazał się właśnie poszukiwany młody mężczyzna – podaje prokurator Izabela Jurkowska-Hanus.

2 maja wydano postanowienia o wszczęciu śledztwa z art. 155 k.k. i zasięgnięciu opinii biegłego patomorfologa, która wydana zostanie do dnia 20 maja b.r.

– Podobnie jak w sprawie dotyczącej śmierci 26 letniego mężczyzny, zasadnicze znaczenie dla ustalenia przyczyny jego zgonu będzie miała treść opinii – kończy prokurator.

red.
foto: archiwum Esanok.pl

09-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)