REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Czy w Sanoku dopuszczono się korupcji politycznej? Sprawa dotyczy jednego z czołowych samorządowców (FILM)

SANOK: Czy w Sanoku dopuszczono się korupcji politycznej? Sprawa dotyczy jednego z czołowych samorządowców (FILM)

SANOK / PODKARPACIE. Prokuratura Rejonowa w Brzozowie nadzoruje śledztwo w sprawie korupcji politycznej podczas ostatnich wyborów samorządowych. Za oddawanie głosów na jednego z czołowych sanockich samorządowców płacono kilkadziesiąt złotych, jednocześnie zapewniając transport mieszkańców do lokali wyborczych. Pierwsi zamieszani w sprawę usłyszeli już zarzuty.

Jak udało nam się dowiedzieć w Prokuraturze Rejonowej w Brzozowie sprawa dotyczy oddawania głosów w wyborach samorządowych w 2014 roku na jedną osobę. Chodzi o wybory do Rady Powiatu Sanockiego. Mieszkańcy otrzymywali kilkadziesiąt złotych, byli także zawożeni do lokalu wyborczego. Zapewniano również transport na powrót. Przesłuchano świadków, którzy potwierdzają, że chodzi o głosowanie na jednego z czołowych sanockich samorządowców.

Śledztwo dotyczy nieprawidłowości podczas wyborów samorządowych. Prowadzone jest pod kątem zaistnienia przestępstwa tzw. korupcji politycznej, czyli udzielania korzyści majątkowych w zamian za oddanie głosów w wyborach w określony sposób. Niektóre osoby biorące udział w tym procederze usłyszały zarzuty. Jak wynika z obecnych ustaleń, zarzuty obejmą jeszcze wiele innych osób. Zarówno tych, które przyjmowały korzyści, jak i tych, które organizowały ten proceder – mówi Marcin Bobola, prokurator Prokuratury Rejonowej w Brzozowie.

Łącznie, zarzuty ma usłyszeć kilkanaście osób.

Marcin Bobola, prokurator prowadzący śledztwo konsultował się z przedstawicielem Państwowej Komisji Wyborczej, który jednoznacznie stwierdził, że nie jest możliwe powtórzenie wyborów.

Śledztwo wszczęto jesienią 2015 roku. Prowadzi je Komenda Wojewódzka Policji w Rzeszowie. Postępowanie jest nadzorowane przez brzozowską prokuraturę.

Wkrótce więcej informacji.

2

Zdjęcie ilustracyjne

29-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)