REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Kobieta w ciąży podtruła się tlenkiem węgla. Częste interwencje strażaków

SANOK / PODKARPACIE. Sanoccy policjanci wyjaśniają okoliczności trzech zdarzeń, w których najprawdopodobniej doszło do podtrucia tlenkiem węgla. Dzięki szybkiej reakcji domowników we wszystkich trzech przypadkach poszkodowani nie odnieśli poważnych obrażeń. Sanoccy policjanci i strażacy apelują o rozważne korzystanie z urządzeń grzewczych.

Pierwsze zgłoszenie o podtruciu tlenkiem węgla dyżurny otrzymał 27 listopada 2015 r. Do zdarzenia doszło w mieszkaniu w bloku przy ul. Sobieskiego w Sanoku. Podtruciu uległa kobieta korzystająca z łazienki. Szybka reakcja jej męża zapobiegła tragedii.

Kolejny przypadek miał miejsce wieczorem 4 stycznia br. Czad „zaatakował” w mieszkaniu przy ul. Stróżowskiej. Małżeństwo z dwójką dzieci trafiło do szpitala. Tam udzielono im pomocy medycznej.

5 stycznia 2016 r. w mieszkaniu przy ul. Robotniczej doszło do kolejnego podtrucia tlenkiem węgla. Czadem podtruła się ciężarna kobieta. Gdy wychodziła z łazienki, zemdlała w korytarzu mieszkania. Jej również szybko udzielono pomocy.

We wszystkich trzech mieszkaniach strażacy stwierdzili podwyższone stężenie tlenku węgla w powietrzu.

Pamiętajmy o niebezpieczeństwie, jakie niesie ze sobą tlenek węgla i właściwie zabezpieczmy nasze domy i mieszkania. Pozwoli to ochronić nasze życie oraz życie naszych bliskich.

Więcej informacji o zagrożeniu tlenkiem węgla znajdziesz tutaj.

W ostatnim czasie, strażacy z Sanoka systematycznie interweniują po zgłoszeniach dotyczących tlenku węgla. Od grudnia zanotowano około 20 wyjazdów. Więcej o tym, jak skutecznie bronić się przed „cichym zabójcą” już jutro.

flame-871136_1920

źródło: Red., KPP Sanok

26-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)