REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Kupczenie głosami znajdzie finał w sądzie

SANOK / PODKARPACIE. W najbliższy piątek przed Sądem Rejonowym w Sanoku rusza proces w sprawie korupcji wyborczej z 2014 roku. Zarzuty postawiono trzem osobom.

Sprawa dotyczy jednego z radnych powiatu sanockiego.

Nie postawiono zarzutów żadnemu z radnych. Natomiast usłyszały je trzy inne osoby. Najbliższą rozprawę w tej sprawie zaplanowano w piątek, 9 września, w Sądzie Rejonowym w Sanoku – informuje Marcin Bobola, prokurator Prokuratury Rejonowej w Brzozowie.

Proceder kupczenia głosami dotyczy wyborów do rady powiatu z 2014 roku. Radny, dla którego w ten sposób je kompletowano wygrał ze swoimi rywalami niewielką przewagą. Jak informuje prokuratura, mimo że podczas wyborów złamano prawo, ich wynik jest ważny.

Na ławie oskarżonych zasiądą trzy osoby. Chociaż nie przyznali się do winy to zeznania tych, którzy przyjmowali korzyści majątkowe, były wystarczająco obciążające, aby postawić zarzuty. Radnego przesłuchano wówczas tylko w charakterze świadka.

wyboryfoto: archiwum esanok.pl

 

06-09-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)