REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Obwodnica pewna. Czy rząd pomoże wyremontować ulice Lipińskiego i Krakowską? (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK: Obwodnica pewna. Czy rząd pomoże wyremontować ulice Lipińskiego i Krakowską? (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Drugi dzień wyjazdowego posiedzenia sejmowej komisji infrastruktury zorganizowano w Sanoku. Parlamentarzyści i zaproszeni goście podkreślali rolę obwodnicy, która zostania oddana w 2019 roku. Mówiono również o potrzebie remontu ulicy Lipińskiego i Krakowskiej. Czy miasto może liczyć na wymierne efekty wizyty członków komisji?

Wierzę, że ta wizyta przyniesie owoce. Myślę, że komisja jest przekonana, że tą naszą infrastrukturę drogową trzeba poprawiać – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka. – Cieszymy się, że będzie obwodnica i w jej ramach zostanie zrobiona droga do Beksińskiego przy Autosanie oraz Dworcowa. Natomiast chcielibyśmy także, aby wykonano Kolejową i Lwowską. Cały czas też nasze pragnienia są skupione wokół remontów na Lipińskiego, a docelowo także na Krakowskiej i Rymanowskiej. Znacząco poprawiłoby to poruszanie się po Sanoku zarówno mieszkańców jak i turystów – uzupełnia burmistrz.

Wizyta parlamentarzystów w Sanoku unaoczniła tutejsze problemy. Wcześniej włodarze miasta informowali o potrzebach regionu w pismach, natomiast tym razem mogli to zrobić bezpośrednio.

Mamy poparcie i samorządowe i poselskie. Jest szansa na to, że na przełomie 2018-2019 te drogi wewnątrz Sanoka będą wyglądać inaczej – dodaje Tadeusz Pióro.

Poseł Bogdan Rzońca podkreślał, że pod rządami poprzedniej koalicji bardzo ucierpiały małe miasta i miasteczka. Z nich najwięcej osób wyjechało, szukając pracy.

Wówczas nie uważano ich za ważne z punktu widzenia gospodarczego i zamykano obszary gospodarcze. Ale to się zmienia. Sanok jest tego najlepszym przykładem i tak będziemy robić w każdym mieście – zapowiada wiceprzewodniczący sejmowej komisji infrastruktury. – Chcemy podzielić środki finansowe, dostępne w nowej perspektywie, bardziej sprawiedliwie niż do tej pory, a Sanok ma duże szanse w tym momencie. Jest przygotowana obwodnica i już niedługo rozpocznie się jej realizacja, zaś władze miasta mają kolejne pomysły – mówi Bogdan Rzońca. Dodaje także, że przekazano ministrowi Andrzejowi Adamczykowi, aby zwrócono uwagę jak infrastruktura wpływa na życie ludzi.

Jest obwodnica, co wiemy już od dawna, i pojawiła się szansa na remont Lipińskiego. Myślę, że to będzie zrealizowane. Również inne drogi krajowe wraz z chodnikami, jak rozmawiałem z wójtami gmin, będziemy zgłaszać – zapewnia Piotr Uruski, poseł Ziemi Sanockiej.

Wyjazdowe posiedzenia komisji nie zdarzają się często.

Dla regionu najważniejsze jest to, że komisja przybyła do Zagórza, Sanoka, Łupkowa czy na stronę słowacką. Na własne oczy zobaczyła jak wyglądają potrzeby podkarpackiej kolei, która ma tutaj duże zapóźnienia, a są duże możliwości finansowe i można nadrabiać te zaległości – stwierdza poseł Piotr Babinetz. – Myślę, że duży wpływ na to miało zainteresowanie i działania podkarpackich entuzjastów, choćby grupa KochamKolej.pl – dodaje.

1

Od lewej: Piotr Uruski – poseł PiS, Andrzej Adamczyk – minister infrastruktury i budownictwa, Maria Kurowska – wicemarszałek województwa podkarpackiego, Władysław Ortyl – marszałek województwa podkarpackiego, Maria Zuba – posłanka PiS, Tadeusz Pióro – burmistrz Sanoka.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

ZAGÓRZ: Wielka szansa dla kolei. Czy wkrótce ożyją połączenia z Ukrainą i Słowacją? „Będą efekty tej wizyty ministra” (FILM, ZDJĘCIA)

Pora przywrócić połączenia kolejowe w naszym regionie (VIDEO HD) – Esanok.pl. Opublikowany 07.05.2012

Tomasz Poręba: Bez kolei degradacja Zagórza i regionu Bieszczad będzie postępować (FILM, ZDJĘCIA). Opublikowany 08.07.2013

27-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)