REKLAMA
REKLAMA

Sanok otrzymał dofinansowanie na budowę basenów. Dobra zmiana PiS dociera do Sanoka? (FILM, ZDJĘCIA)

Sanok otrzymał dofinansowanie na budowę basenów. Dobra zmiana PiS dociera do Sanoka? (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Budowa basenów w Sanoku znalazła poparcie ministerstwa, co oznacza otrzymanie dofinansowania do 50%. Budowa kompleksu ma ruszyć w maju 2017 roku i zakończyć się w grudniu 2019. Priorytetowa dla magistratu, inwestycja w dużej części powstanie zatem jeszcze w tej kadencji.

Wśród projektów dofinansowanych z Ministerstwa Sportu i Turystyki na czwartym miejscu znalazła się budowa Centrum Rehabilitacji i Sportu na terenie sanockiego MOSiR. W sprawie lobbował poseł Piotr Uruski. Po wielu zabiegach udało się zdobyć dofinansowanie.

uruski-2FOTO: 21 styczeń 2016 Poseł Uruski i burmistrz Pióro z wizytą u Sekretarz Stanu w Ministerstwie Sportu i Turystyki Jarosława Stawiarskiego

000

FOTO: 8 kwietnia 2016 r delegacja Sanoka Burmistrz Tadeusz Pióro, Poseł Piotr Uruski z wizytą roboczą w Ministerstwie Sportu i Turystyki w Warszawie

Dzisiaj podczas konferencji prasowej w urzędzie miasta przedstawiono szczegóły inwestycji.
Nie jest sztuką zrealizowanie inwestycji z pieniędzy z kredytu. Chcemy stworzyć montaż finansowy, który pozwoli wybudować nowe obiekty, ale aby nie było w  nich najwięcej środków własnych czy kredytów, bo miasta na tym etapie na to nie stać – mówi Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka.

W tym miejscu należy zaznaczyć, że sanockie centrum rehabilitacyjne zostało zakwalifikowane przez Ministra Sportu i Turystyki jako jedna z 32 strategicznych inwestycji polskiego sportu. Decyzję taką podjęto 2 sierpnia tego roku.

W tym monecie mamy szansę na dofinansowanie do 50 proc. tej inwestycji. Teraz rozpoczynamy dalsze tworzenie planu finansowego. Będziemy się zwracać do Urzędu Marszałkowskiego aby ujęto nas na liście inwestycji sportowych, strategicznych dla województwa podkarpackiego – wyjaśnia Tadeusz Pióro.


W grę wchodzi także pozyskanie funduszy z Pefronu, Regionalnego Ośrodka Polityki Społecznej czy też szukanie innych podmiotów, które mogłyby dofinansować budowę przyszłych sanockich basenów. Jak podkreśla Tadeusz Pióro aktualnie miasto ma tez zdolność kredytową oraz do wykorzystania jest część nadwyżki budżetowej za 2015 rok. Jednym słowem miasto ma możliwości finansowe aby zagwarantować wkład własny do takiej inwestycji.

Krakowska firma Architektoniczne Przedsiębiorstwo Użytkowo-Handlowe Budownictwa „ARP”, która wygrała przetarg na stworzenie programu funkcjonalno-użytkowego, do końca miesiąca ma czas na dostarczenie stosownych dokumentów.

W urzędzie miasta zmobilizowano siły i trwa tworzenie pełnej specyfikacji do przetargu pod wykonanie zamówienia, które będzie realizowane w systemie projektuj-buduj.

Wierzymy, że przetarg będzie ogłoszony już we wrześniu, zaś w pierwszym kwartale przyszłego roku firma, która go wygra, rozpocznie inwestycję – podkreśla burmistrz Sanoka.

Zgodnie z szacunkami budowa miałaby rozpocząć się w maju 2017 roku, zaś z nowiutkiego kompleksu pierwsi amatorzy wodnego relaksu skorzystaliby na przełomie 2019 i 2020 roku. Całość ma kosztować między 20 a 25 mln złotych.

W skład obiektu wejdą kryte i odkryte baseny, które będą uzupełnione o elementy odnowy biologicznej, atrakcje wodne i wiele innych. Na zewnątrz planowany jest plac zabaw dla najmłodszych oraz scena, gdzie będą organizowane różnego rodzaju występy. Natomiast lustro wody odkrytego basenu to 1100 metrów kwadratowych, co oznacza, że obiekt jednorazowo pomieści nawet dwa tysiące osób – zapewnia Tomasz Matuszewski, dyrektora MOSiR w Sanoku.

ZOBACZ TAKŻE:

Poseł Uruski i burmistrz Pióro z wizytą w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Wizyta w Ministerstwie Sportu i Turystyki

Czy za kadencji burmistrza Pióro powstanie basen? (FILM, SONDA)

05-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)