REKLAMA
Praca Auto Serwis
REKLAMA

SANOK: Podopieczni domów dziecka z Podkarpacia rywalizowali o pływackie mistrzostwo (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. W ubiegłą sobotę na pływalni przy Miejskim Ośrodku Sportu i Rekreacji w Sanoku podopieczni Placówek Opiekuńczo – Wychowawczych Województwa Podkarpackiego rywalizowali o mistrzostwo pływackie. W zawodach uczestniczyło 8 ośrodków wychowawczych.

???????????????????????????????

Swoją gotowość do zawodów zgłosiło 8 placówek :

  1. Dom Dziecka im. św. Józefa w Sanoku
  2. Katolicka Placówka Wychowawcza „Nasz Dom” w Miejscu Piastowym
  3. Dom Dziecka w Nowej Sarzynie
  4. Dom Dziecka w Wolicy
  5. Dom Dziecka w Jarosławiu
  6. Dom Dziecka im. Ks. Zygmunta Gorazdowskiego w Krośnie
  7. Specjalny Ośrodek Szkolno-Wychowawczy w Sanoku
  8. Dom Dziecka w Żyznowie

Podczas zawodów obecni byli członkowie firmy Euler Hermes, którzy objęli tegoroczne zawody swoim patronatem oraz przedstawiciel posła na Sejm RP, pan Piotr Uruski. Przedstawiciele firmy EULER HERMES oprócz sponsoringu i uczestnictwa w zawodach przywieźli ze sobą pozytywne wibracje oraz fenomenalny, własnoręcznie wykonany baner zagrzewający do walki.

Celem spotkania było nie tylko propagowanie zdrowego stylu życia, sposobu spędzania wolnego czasu, ale także integracja palcówek i zacieśnianie współpracy. Przedsięwzięcia tego typu mają wzbudzać wśród dzieci ducha zdrowej rywalizacji, a także wpoić normy i wartości jakie niesie sport. Sportowe zmagania rozpoczęły się o godzinie 10.00. Po uroczystym powitaniu zgromadzonych gości oraz zawodników, omówieniu przebiegu pływackich zmagań, pogadance sędziowskiej przyszedł czas na rozgrzewkę.

???????????????????????????????

Tegoroczne zawody obejmowały trzy kategorie podstawowe.

Kategoria: Szkoła Podstawowa, Gimnazjum, Szkoła Średnia i dwie dodatkowe OPEN oraz FREESTYLE DUET, w której wzięli udział chętni wychowankowie poszczególnych placówek, ich opiekunowie oraz ku naszemu zadowoleniu i wdzięczności przybyli goście. Nad całością zawodów czuwała sędzia główny pani Marta Tarnawczyk wraz ze swoją” drużyną”, która przygotowywała wychowanków do zawodów oraz sędziowała. Całość imprezy przebiegła bez zakłóceń, na basenie panowała iście rodzinna atmosfera, a zawodnicy zagrzewani byli do sportowej walki poprzez aplauz oraz ciepłe okrzyki wsparcia. Wszyscy startujący wykazali ducha do walki, nie było ani jednej osoby, która zwątpiła w swoje siły i przerwała rywalizacje. Wszyscy walczyli do końca.

Na zakończenie zawodów Pani Dyrektor Anna Chytła, uroczyście podziękowała przybyłym zawodnikom, opiekunom oraz gościom, wręczyła nagrody i zaprosiła wszystkich na uroczysty obiad.

Poniżej prezentujemy wyniki mistrzostw.

Szkoła Podstawowa DZIEWCZĘTA:

1 Miejsce: Oliwia Ostach DD Sanok 0: 29,63
2 Miejsce: Izabela Jurkowska DD w Wolicy 0:34,15
3 Miejsce: Magdalena Sitarz SOSW Sanok 0:38,72
4. Miejsce: Zosia Szajna DD Sanok 0:42,09

Szkoła Podstawowa CHŁOPCY:

1 Miejsce: Seweryn Przybylski DD Sanok 0:19,47
2 Miejsce: Maksymilian Białek DD Żyznów 0:30,66
3 Miejsce: Dominik Indyk SOSW Sanok 0: 37,78
4 Miejsce: Karol Szajna DD Sanok 1:02,27

Gimnazjum DZIEWCZĘTA:

1 Miejsce: Julia Jarosz SOSW Sanok 0:26,89
2 Miejsce: Anna Ziajor SOSW Sanok 0:33,07

Gimnazjum CHŁOPCY:

1 Miejsce: Szymon Żołądź DD Jarosław 0:16,22
2 Miejsce: Kacper Chmiel DD Jarosław 0:20,72
3 Miejsce: Miłosz Mazur DD Sanok 0:22,00
4 Miejsce: Łukasz Pałek DD Żyznów 0:22,35
5. Miejsce: Dawid Maciejowski DD Nowa Sarzyna 0:22,40

Szkoła Średnia DZIEWCZĘTA:

1 Miejsce: Helena Dubis DD im. Ks. Z. Gorazdowskiego Krosno 0:18,84
2 Miejsce Greta Dejna DD Wolica 0:26,00
3 Miejsce: Julia Jarosz SOSW Sanok 0:26,55
4 Miejsce: Sabina Kuśnierczak Katolicka Placówka „Nasz Dom” w Miejscu Piastowym 0:28,08
5. Miejsce: Paulina Dąbrowska DD Wolica 0:37,72
6. Miejsce: Iwona Stach SOSW Sanok 0:59,56
7. Miejsce: Adrianna Gocek SOSW Sanok 1: 07,92

Szkoła Średnia CHŁOPCY:

1 Miejsce: Tomasz Więcław DD Nowa Sarzyna 0:13,26
2 Miejsce: Przemysław Matoga DD im. Ks. Z. Gorazdowskiego w Krośnie 0:19,54
3 Miejsce: Seweryn Dubiś DD Krosno 0:19,84
4 Miejsce: Jakub Gutowski DD Wolica 0:23,32
5 Miejsce: Dawid Gęsicki DD Sanok 0:23,45
6 Miejsce: Żądło Kamil DD Krosno 0:49,56

Kategoria OPEN

Kobiety
1 Miejsce: Helena Dubis DD im. KS. Z. Gorazdowskiego w Krośnie 0:48,84
2 Miejsce: Aleksandra Bombicka Euler Hermes 1:12,11
3 Miejsce: Sabina Kuśnierczak Katolicka Placówka „Nasz Dom” w Miejscu Piastowym 1:27,88

Mężczyźni
1 Miejsce: Tomasz Kopyt Euler Hermes 0:37,46
2 Miejsce: Jaromir Pajda DD Jarosław 0: 38,41
3 Miejsce: Ludwik Adamek Euler Hermes 0:44,69

FREESTYLE DUET

1 Miejsce: DD Nowa Sarzyna 0:24, 36
2 Miejsce : DD Jarosław 0:24,53
3 Miejsce: DD im. Ks. Z. Gorazdowskiego w Krośnie 0:27,68
4 Miejsce: DD Sanok 0:34,50
5 Miejsce: DD Wolica 0:39,88
6 Miejsce DD Żyznów 0:43,32
7 Miejsce SOSW Sanok 0:47,97

Serdeczne podziękowania dla sponsorów: EULER HERMES- Warszawa- partner strategiczny; Powiat Sanocki; SPGK Sp.z o.o. ; PBS; Elżbieta Łukacijewska – poseł do Parlamentu Europejskiego; Posłowie na Sejm RP: p.Piotr Uruski, p. Piotr Babinietz, p. Marek Rząsa; MOSIR- Sanok; Piekarnia JADCZYSZYN; Piekarnia IRESTA; Cukiernia Vivaldi; Mlekovita; pan Tomasz Gankiewicz.

materiały nadesłane

 

12-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:



Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)