REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Trwają poprawkowe matury. W maju egzamin dojrzałości oblało 26% uczniów w powiecie sanockim

SANOK / PODKARPACIE. Trwają poprawkowe egzaminy maturalne. Dzisiaj uczniowie zmierzą się z częścią pisemną, zaś od środy do najbliższego piątku będą zdawać część ustną. W powiecie sanockim z 833 osób, które przystąpiły do testów majowych aż 26% oblała egzamin. W województwie z poprawką mierzy się ponad 3600 uczniów.

Prawo do poprawienia egzaminu majowego mają ci abiturienci, którzy nie zdali jednego z przedmiotów obowiązkowych w części ustnej lub pisemnej. Są to język polski, matematyka, języki obce lub mniejszości narodowych.

W Sanoku do matury przystąpiły 833 osoby. Pozytywnym wynikiem egzamin zakończył się w 74% przypadków. Świetnie poradziły sobie nasze licea ogólnokształcące. Tradycyjnie najlepiej wypadło I Liceum Ogólnokształcące, ze 100% zdawalnością. W II Liceum Ogólnokształcącym egzamin zdało 98% maturzystów. Takie noty pozwoliły na zajęcie drugiego miejsca w skali województwa, wraz z „ogólniakami” z powiatu bieszczadzkiego.

Wynik w Zespole Szkół nr 1 w Sanoku to 80% pozytywnych wyników, ZS nr 2 w liceum to 44% zaś w technikum – 35 %. ZS nr 3 zanotowało wynik 60% zdanych matur, ZS nr 4 to 42% zaś ZS nr 5 tylko 20% pozytywnych wyników egzaminu.

Warto również podkreślić, że wśród uczniów poprawiających matury na Podkarpaciu, nieco ponad dwie trzecie to zdający egzaminy według nowej formuły. Pozostała część poprawia matury według starej formuły. Tym samym sa to ci, którzy zmagają się z egzaminem dojrzałości kolejny już raz. Część z nich chce zdać niezaliczony test, zaś inni poprawiają pozytywny wynik uzyskany w poprzednich latach.

esanok

23-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)