REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wielki Piknik Rodzinny dla Maksia

SANOK / PODKARPACIE. Zbliża się Wielki Piknik Rodzinny. W tym roku 12 czerwca na obiektach MOSiR w Sanoku spotkamy się, aby pomagać małemu Maksymilianowi Łagodzicowi, podopiecznemu Fundacji „Czas Nadziei”.

Chłopiec mieszka z rodzicami oraz siostrą Zuzią i bratem Kubą w Sanoku. Urodził się ze zdeformowaną rączką, bez stawu łokciowego i jednej kości przedramienia.

Na razie Maksio jest za mały, aby rozumieć, że coś nie tak jest z jego rączką. Świadomi tego są rodzice i robią wszystko, aby ich dziecko mogło normalnie funkcjonować.

Chcemy, aby wówczas gdy Maksio pójdzie do przedszkola czy do szkoły, czuł się jak zdrowe dziecko i był traktowany jak zdrowe dziecko – podkreśla Michał Łagodzic, ojciec chłopca.

Naszemu synkowi mogą pomóc operacje. Podejmą się ich lekarze w Niemczech, natomiast są one dosyć kosztownym przedsięwzięciem – dodaje.

Maksio jest już po konsultacjach ze specjalistami z kliniki w Hamburgu. Lekarze zakwalifikowali go do operacji. Chłopczyk ma przed sobą dwie operacje. Pozwolą one na korekcję położenia paluszków i stabilizację stawów. Dzięki temu mały Maksio w przyszłości będzie mógł łapać małe i średnie przedmioty.

Zdrowej ręki nigdy nie będzie miał, ale może być usprawniona na tyle, by mógł samodzielnie zawiązać sznurowadło, zapiać guzik czy zasunąć suwak – mówi tato Maksia.

Maksio-Łagodzic-902x1024

Mały Maksio urodził się ze zdeformowana rączką. Aby mógł w przyszłości normalnie funkcjonować konieczne są dwie, kosztowne operacje. Chłopczyk liczy na wsparcie sanoczan.

Operacje będą możliwe, jeśli uda zebrać się odpowiednią kwotę na ich przeprowadzenie.  A ta nie jest mała. Sam koszt medycznego przedsięwzięcia to blisko 50 tys. złotych. Każda z dwóch operacji to prawie 6 tys. euro. Pierwszą z nich zaplanowano na początek przyszłego roku. Kolejną pół roku później.

Czasu jest niewiele.

Przyjdźmy na Piknik i wspólnymi siłami zbierzmy jak najwięcej dla Maksia, który podopiecznym naszej Fundacji jest od roku – zaznacza Rafał Jasiński z Fundacji „Czas Nadziei”.

Maksio to wspaniały, uśmiechnięty brzdąc, który uwielbia zabawę, kąpiele i kolorowe piłki. Chłopczyk prosi o pomoc.

Odwiedź Wielki Piknik Rodzinny dla Maksia. A jeśli już wcześniej zdecydujesz się go wesprzeć, możesz to uczynić wpłacając przelew na konto: PBS BANK 85 8642 1184 2018 0037 4228 0002.

Liczy się każda złotówka.

PIKNIK IV 15

03-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)