REKLAMA
REKLAMA

SANOK: Wielki Piknik Rodzinny dla Maksia

SANOK / PODKARPACIE. Zbliża się Wielki Piknik Rodzinny. W tym roku 12 czerwca na obiektach MOSiR w Sanoku spotkamy się, aby pomagać małemu Maksymilianowi Łagodzicowi, podopiecznemu Fundacji „Czas Nadziei”.

Chłopiec mieszka z rodzicami oraz siostrą Zuzią i bratem Kubą w Sanoku. Urodził się ze zdeformowaną rączką, bez stawu łokciowego i jednej kości przedramienia.

Na razie Maksio jest za mały, aby rozumieć, że coś nie tak jest z jego rączką. Świadomi tego są rodzice i robią wszystko, aby ich dziecko mogło normalnie funkcjonować.

Chcemy, aby wówczas gdy Maksio pójdzie do przedszkola czy do szkoły, czuł się jak zdrowe dziecko i był traktowany jak zdrowe dziecko – podkreśla Michał Łagodzic, ojciec chłopca.

Naszemu synkowi mogą pomóc operacje. Podejmą się ich lekarze w Niemczech, natomiast są one dosyć kosztownym przedsięwzięciem – dodaje.

Maksio jest już po konsultacjach ze specjalistami z kliniki w Hamburgu. Lekarze zakwalifikowali go do operacji. Chłopczyk ma przed sobą dwie operacje. Pozwolą one na korekcję położenia paluszków i stabilizację stawów. Dzięki temu mały Maksio w przyszłości będzie mógł łapać małe i średnie przedmioty.

Zdrowej ręki nigdy nie będzie miał, ale może być usprawniona na tyle, by mógł samodzielnie zawiązać sznurowadło, zapiać guzik czy zasunąć suwak – mówi tato Maksia.

Maksio-Łagodzic-902x1024

Mały Maksio urodził się ze zdeformowana rączką. Aby mógł w przyszłości normalnie funkcjonować konieczne są dwie, kosztowne operacje. Chłopczyk liczy na wsparcie sanoczan.

Operacje będą możliwe, jeśli uda zebrać się odpowiednią kwotę na ich przeprowadzenie.  A ta nie jest mała. Sam koszt medycznego przedsięwzięcia to blisko 50 tys. złotych. Każda z dwóch operacji to prawie 6 tys. euro. Pierwszą z nich zaplanowano na początek przyszłego roku. Kolejną pół roku później.

Czasu jest niewiele.

Przyjdźmy na Piknik i wspólnymi siłami zbierzmy jak najwięcej dla Maksia, który podopiecznym naszej Fundacji jest od roku – zaznacza Rafał Jasiński z Fundacji „Czas Nadziei”.

Maksio to wspaniały, uśmiechnięty brzdąc, który uwielbia zabawę, kąpiele i kolorowe piłki. Chłopczyk prosi o pomoc.

Odwiedź Wielki Piknik Rodzinny dla Maksia. A jeśli już wcześniej zdecydujesz się go wesprzeć, możesz to uczynić wpłacając przelew na konto: PBS BANK 85 8642 1184 2018 0037 4228 0002.

Liczy się każda złotówka.

PIKNIK IV 15

03-06-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)