REKLAMA
REKLAMA

SIATKÓWKA: Krzysztof Frączek nowym trenerem TSV! Tomasz Józefacki grającym szkoleniowcem niebylczan

SANOK / PODKARPACIE. Świeżo upieczony pierwszoligowiec TSV Mansard TransGaz-Travel pozyskał nowego trenera. Piotra Podporę zastąpi Krzysztof Frączek, dotychczasowy szkoleniowiec rewelacji rozgrywek II ligi Neobusa Raf-Mar Niebylec.

Klub z Sanoka rozstał się z Piotrem Podporą w zgodzie, dziękując za sukcesy odniesione wraz z TSV w dwóch ostatnich sezonach.

Włodarze szybko rozpoczęli poszukiwania zastępcy i wkrótce ustalili szczegóły umowy z Krzysztofem Frączkiem. To właśnie współautor zdecydowanie największej sensacji tegorocznych rozgrywek II ligi, a więc awansu beniaminka (Neobus Raf-Mar Niebylec) do turnieju finałowego o wejście do I ligi, zasiądzie w przyszłym sezonie na ławce trenerskiej sanoczan. Kontrakt będzie obowiązywał przez rok.

Smutku związanego z odejściem trenera Frączka nie kryją osoby związane z siatkarskim środowiskiem w Niebylcu.

Krzysztof Frączek to nie tylko znakomity fachowiec, ale również wspaniały człowiek. Będzie nam go bardzo brakowało w Niebylcu. Dziękujemy mu za pracę włożoną w prowadzenie drużyny i odniesione z nią fantastyczne wyniki. Jednocześnie życzymy samych sukcesów w klubie z Sanoka – mówi nam Łukasz Liskowicz, prezes KS SMS Neobusa Raf-Mar Niebylec.

Trzy sezony temu Krzysztof Frączek doprowadził Karpaty Krosno do turnieju finałowego o wejście do I ligi. Nie udało się wygrać decydującego meczu, ale reorganizacja systemu rozgrywek dawała możliwość przystąpienia do zmagań w wyższej klasie. Klub postanowił jednak kontynuować grę w II lidze. Wtedy też, Frączek pożegnał się z ławką trenerską. Dwa kolejne lata spędził właśnie w Niebylcu.

Jeśli chodzi o zawodników, z nieoficjalnych informacji, do jakich udało nam się dotrzeć wynika, że zespół opuszczą: Tomasz Józefacki (został grającym trenerem drużyny z Niebylca), Jakub Kalandyk (przenosi się do Warszawy), Jakub Kosiek, Jakub Kalandyk (obaj najprawdopodobniej zasilą Karpaty Krosno) oraz Bartosz Soja.

Oznaczałoby to, że szansę na kontynuowanie gry w barwach TSV mają: Paweł Przystaś, Daniel Gąsior, Tomasz Kusior, Grzegorz Gnatek, Paweł Rusin, Patryk Łaba, Kamil Dembiec.

Obok konstruowania mocnego składu personalnego na pierwszy w historii TSV Sanok sezon w I lidze, celem zarządu klubu jest zabezpieczenie budżetu.

Trwają wytężone działania, których celem jest pozyskanie sponsorów i zabezpieczenie środków finansowych na nowy sezon. I liga to dalsze i dłuższe wyjazdy, zwiększona ilość jednostek treningowych i wyższe gaże samych zawodników. Jesteśmy jednak dobrej myśli – mówi Robert Hnat, wiceprezes TSV i szef firmy tytularnego sponsora TransGaz-Travel.

1

25-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)