REKLAMA
REKLAMA

SIATKÓWKA: Krzysztof Frączek nowym trenerem TSV! Tomasz Józefacki grającym szkoleniowcem niebylczan

SANOK / PODKARPACIE. Świeżo upieczony pierwszoligowiec TSV Mansard TransGaz-Travel pozyskał nowego trenera. Piotra Podporę zastąpi Krzysztof Frączek, dotychczasowy szkoleniowiec rewelacji rozgrywek II ligi Neobusa Raf-Mar Niebylec.

Klub z Sanoka rozstał się z Piotrem Podporą w zgodzie, dziękując za sukcesy odniesione wraz z TSV w dwóch ostatnich sezonach.

Włodarze szybko rozpoczęli poszukiwania zastępcy i wkrótce ustalili szczegóły umowy z Krzysztofem Frączkiem. To właśnie współautor zdecydowanie największej sensacji tegorocznych rozgrywek II ligi, a więc awansu beniaminka (Neobus Raf-Mar Niebylec) do turnieju finałowego o wejście do I ligi, zasiądzie w przyszłym sezonie na ławce trenerskiej sanoczan. Kontrakt będzie obowiązywał przez rok.

Smutku związanego z odejściem trenera Frączka nie kryją osoby związane z siatkarskim środowiskiem w Niebylcu.

Krzysztof Frączek to nie tylko znakomity fachowiec, ale również wspaniały człowiek. Będzie nam go bardzo brakowało w Niebylcu. Dziękujemy mu za pracę włożoną w prowadzenie drużyny i odniesione z nią fantastyczne wyniki. Jednocześnie życzymy samych sukcesów w klubie z Sanoka – mówi nam Łukasz Liskowicz, prezes KS SMS Neobusa Raf-Mar Niebylec.

Trzy sezony temu Krzysztof Frączek doprowadził Karpaty Krosno do turnieju finałowego o wejście do I ligi. Nie udało się wygrać decydującego meczu, ale reorganizacja systemu rozgrywek dawała możliwość przystąpienia do zmagań w wyższej klasie. Klub postanowił jednak kontynuować grę w II lidze. Wtedy też, Frączek pożegnał się z ławką trenerską. Dwa kolejne lata spędził właśnie w Niebylcu.

Jeśli chodzi o zawodników, z nieoficjalnych informacji, do jakich udało nam się dotrzeć wynika, że zespół opuszczą: Tomasz Józefacki (został grającym trenerem drużyny z Niebylca), Jakub Kalandyk (przenosi się do Warszawy), Jakub Kosiek, Jakub Kalandyk (obaj najprawdopodobniej zasilą Karpaty Krosno) oraz Bartosz Soja.

Oznaczałoby to, że szansę na kontynuowanie gry w barwach TSV mają: Paweł Przystaś, Daniel Gąsior, Tomasz Kusior, Grzegorz Gnatek, Paweł Rusin, Patryk Łaba, Kamil Dembiec.

Obok konstruowania mocnego składu personalnego na pierwszy w historii TSV Sanok sezon w I lidze, celem zarządu klubu jest zabezpieczenie budżetu.

Trwają wytężone działania, których celem jest pozyskanie sponsorów i zabezpieczenie środków finansowych na nowy sezon. I liga to dalsze i dłuższe wyjazdy, zwiększona ilość jednostek treningowych i wyższe gaże samych zawodników. Jesteśmy jednak dobrej myśli – mówi Robert Hnat, wiceprezes TSV i szef firmy tytularnego sponsora TransGaz-Travel.

1

25-05-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)