REKLAMA
REKLAMA

Spreparowany myszołów to też okaz chroniony (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 30 września na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej udaremnili wywiezienie z Polski spreparowanego myszołowa zwyczajnego. Okaz ten chroniony Konwencją Waszyngtońską przewoził przez granice, bez zezwolenia obywatel Węgier.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Służby Celnej z Przemyśla.

0000myszołow1

Przepisom Konwencji Waszyngtońskiej podlega aktualnie prawie 34 tysiące gatunków roślin i zwierząt. Są to gatunki, których istnienie w ekosystemach jest zagrożone, nie tylko z powodu zmian przyrodniczych, ale przede wszystkim z powodu rabunkowej działalności człowieka. Służby graniczne, uniemożliwiając nielegalny przewóz przez granicę gatunków zagrożonych wyginięciem lub wykonanych z nich przedmiotów, dbają o ograniczenie niekontrolowanej eksploatacji roślin i zwierząt dziko żyjących.

Na mocy Konwencji Waszyngtońskiej handel gatunkami chronionymi jest dozwolony wyłącznie po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia.

0000myszołow2

materiały nadesłane

04-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)