REKLAMA
REKLAMA

Spreparowany myszołów to też okaz chroniony (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. 30 września na przejściu granicznym w Medyce funkcjonariusze Straży Granicznej i Służby Celnej udaremnili wywiezienie z Polski spreparowanego myszołowa zwyczajnego. Okaz ten chroniony Konwencją Waszyngtońską przewoził przez granice, bez zezwolenia obywatel Węgier.

Dalsze czynności w sprawie prowadzą funkcjonariusze Służby Celnej z Przemyśla.

0000myszołow1

Przepisom Konwencji Waszyngtońskiej podlega aktualnie prawie 34 tysiące gatunków roślin i zwierząt. Są to gatunki, których istnienie w ekosystemach jest zagrożone, nie tylko z powodu zmian przyrodniczych, ale przede wszystkim z powodu rabunkowej działalności człowieka. Służby graniczne, uniemożliwiając nielegalny przewóz przez granicę gatunków zagrożonych wyginięciem lub wykonanych z nich przedmiotów, dbają o ograniczenie niekontrolowanej eksploatacji roślin i zwierząt dziko żyjących.

Na mocy Konwencji Waszyngtońskiej handel gatunkami chronionymi jest dozwolony wyłącznie po uzyskaniu odpowiedniego zezwolenia.

0000myszołow2

materiały nadesłane

04-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)