REKLAMA
REKLAMA

Sprzęt ratowniczy dla bieszczadzkiego GOPRu i WOPRu (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przekazała sprzęt ratowniczy formacjom obrony cywilnej powołanym na bazie organizacji pozarządowych. Jednym z beneficjentów jest bieszczadzki WOPR.

W spotkaniu, które odbyło się 3 lutego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wzięli udział przedstawiciele organizacji, które zostały włączone w mechanizm ochrony ludności województwa podkarpackiego poprzez powołanie wojewódzkich formacji obrony cywilnej na bazie Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, bieszczadzkiego i tarnobrzeskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wojewoda podkreśliła, że zaangażowanie tych organizacji – w większości opartych na ochotnikach – jest niezwykle istotnym elementem systemu bezpieczeństwa w województwie, natomiast kluczowym elementem sprawnego wykorzystania formacji do wsparcia działań profesjonalnych służb ratowniczych jest mobilność i wyposażenie w odpowiedni sprzęt.

Każda z wymienionych organizacji otrzymała sprzęt ratowniczy, m. in. silnik zaburtowy wysokiej mocy, odzież specjalistyczną, agregat prądotwórczy, defibrylator, deski ortopedyczne i pediatryczne.

Zespół Prasowy Wojewody

źródło: materiały nadesłane

04-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)