REKLAMA
REKLAMA

Sprzęt ratowniczy dla bieszczadzkiego GOPRu i WOPRu (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Wojewoda podkarpacki Ewa Leniart przekazała sprzęt ratowniczy formacjom obrony cywilnej powołanym na bazie organizacji pozarządowych. Jednym z beneficjentów jest bieszczadzki WOPR.

W spotkaniu, które odbyło się 3 lutego w Podkarpackim Urzędzie Wojewódzkim w Rzeszowie wzięli udział przedstawiciele organizacji, które zostały włączone w mechanizm ochrony ludności województwa podkarpackiego poprzez powołanie wojewódzkich formacji obrony cywilnej na bazie Górskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego, bieszczadzkiego i tarnobrzeskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego oraz Polskiego Czerwonego Krzyża.

Wojewoda podkreśliła, że zaangażowanie tych organizacji – w większości opartych na ochotnikach – jest niezwykle istotnym elementem systemu bezpieczeństwa w województwie, natomiast kluczowym elementem sprawnego wykorzystania formacji do wsparcia działań profesjonalnych służb ratowniczych jest mobilność i wyposażenie w odpowiedni sprzęt.

Każda z wymienionych organizacji otrzymała sprzęt ratowniczy, m. in. silnik zaburtowy wysokiej mocy, odzież specjalistyczną, agregat prądotwórczy, defibrylator, deski ortopedyczne i pediatryczne.

Zespół Prasowy Wojewody

źródło: materiały nadesłane

04-02-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)