STREFA SMYKA Joanna Frydrych Green Company

Stal rozbija Iwonkę. Mamy lidera! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ekoball Stal Sanok pokonał w kolejnym spotkaniu ligowym Iwonkę Iwonicz 5:1. Na dwa spotkania przed końcem rundy jesiennej sanoczanie przewodzą w tabeli ligi okręgowej.

52

Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Iwonka Iwonicz 5:1 (2:0)

Bramki: Dawid Romerowicz (12′, 86′), Mateusz Kuzio (70′, 75′), Michał Borek (22′)

Skład: Krzanowski – Pawiak, Śmietana, Florek, Kaczmarski (89′ Prajsnar) – Gąsior, Jaklik, Sieradzki (75′ Hydzik), Ząbkiewicz (85′ Prystupiuk), Romerowicz – Borek (64′ Kuzio)

Żółte kartki: Borek, Florek, Śmietana, Krzanowski, Gąsior

Wysokie zwycięstwo z Iwonką znów pozwoliło wskoczyć na fotel lidera V ligi. Dwie bramki zdobył powracający do wysokiej formy Dawid Romerowicz, otwierając oraz zamykając wynik meczu. Najpierw pewnie wykorzystał sytuację „sam na sam” pakując piłkę w długim rogu tuż przy słupku, a na kilka minut przed zakończeniem spotkania pięknie huknął pod poprzeczkę z 16 metrów. Cieszy forma formacji ofensywnej, gdyż trafienie zaliczył również nasz 18-latek Michał Borek, który wskutek pauzy juniorów starszych wyszedł dziś na „szpicy” drużyny seniorskiej. Odwdzięczył się trenerowi piękną podcinką w 22 minucie, gdy podwyższył wynik meczu na 2-0.

Iwonkę stać było na jedno trafienie – tuż po przerwie, a był to gol kontaktowy na 2-1, który na chwilę dodał im trochę wiatru w żagle i nadzieję na korzystny rezultat. Nadzieje te jednak rozwiał Mateusz Kuzio, który zmienił chwilę wcześniej Borka. W krótkim odstępie czasowym zaliczył dwa trafienia. Oby taka forma strzelecka trwała w ostatnich trzech spotkaniach rundy jesiennej. Wówczas możemy być spokojni o rezultaty i miejsce w tabeli.

Wartym odnotowania jest debiut kolejnego wychowanka Ekoballu w seniorskiej drużynie  17-latka Patryka Prajsnara, i choć jak twierdzi, nie zdążył dotknąć dzisiaj piłki, to duma rozpierała serce, że mógł ubrać barwy Stali Sanok, o czym marzył od dziecka! Na dłuższe chwile w seniorach przyjdzie z pewnością czas.

Do jutra liderujemy, czekając na wyniki pozostałych spotkań. Za tydzień wyjazd do Przysietnicy, na mecz z tamtejszą Iskrą. Później jeszcze Dukla (11.11. – dom), Strachocina (13.11. – wyjazd) i przerwa zimowa.

za: facebook.com / Ekoball Stal Sanok