REKLAMA
REKLAMA

Stal rozbija Iwonkę. Mamy lidera! (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Ekoball Stal Sanok pokonał w kolejnym spotkaniu ligowym Iwonkę Iwonicz 5:1. Na dwa spotkania przed końcem rundy jesiennej sanoczanie przewodzą w tabeli ligi okręgowej.

52

foto: Tomasz Sowa

Geo-Eko Ekoball Stal Sanok – Iwonka Iwonicz 5:1 (2:0)

Bramki: Dawid Romerowicz (12′, 86′), Mateusz Kuzio (70′, 75′), Michał Borek (22′)

Skład: Krzanowski – Pawiak, Śmietana, Florek, Kaczmarski (89′ Prajsnar) – Gąsior, Jaklik, Sieradzki (75′ Hydzik), Ząbkiewicz (85′ Prystupiuk), Romerowicz – Borek (64′ Kuzio)

Żółte kartki: Borek, Florek, Śmietana, Krzanowski, Gąsior

Wysokie zwycięstwo z Iwonką znów pozwoliło wskoczyć na fotel lidera V ligi. Dwie bramki zdobył powracający do wysokiej formy Dawid Romerowicz, otwierając oraz zamykając wynik meczu. Najpierw pewnie wykorzystał sytuację „sam na sam” pakując piłkę w długim rogu tuż przy słupku, a na kilka minut przed zakończeniem spotkania pięknie huknął pod poprzeczkę z 16 metrów. Cieszy forma formacji ofensywnej, gdyż trafienie zaliczył również nasz 18-latek Michał Borek, który wskutek pauzy juniorów starszych wyszedł dziś na „szpicy” drużyny seniorskiej. Odwdzięczył się trenerowi piękną podcinką w 22 minucie, gdy podwyższył wynik meczu na 2-0.

Iwonkę stać było na jedno trafienie – tuż po przerwie, a był to gol kontaktowy na 2-1, który na chwilę dodał im trochę wiatru w żagle i nadzieję na korzystny rezultat. Nadzieje te jednak rozwiał Mateusz Kuzio, który zmienił chwilę wcześniej Borka. W krótkim odstępie czasowym zaliczył dwa trafienia. Oby taka forma strzelecka trwała w ostatnich trzech spotkaniach rundy jesiennej. Wówczas możemy być spokojni o rezultaty i miejsce w tabeli.

Wartym odnotowania jest debiut kolejnego wychowanka Ekoballu w seniorskiej drużynie  17-latka Patryka Prajsnara, i choć jak twierdzi, nie zdążył dotknąć dzisiaj piłki, to duma rozpierała serce, że mógł ubrać barwy Stali Sanok, o czym marzył od dziecka! Na dłuższe chwile w seniorach przyjdzie z pewnością czas.

Do jutra liderujemy, czekając na wyniki pozostałych spotkań. Za tydzień wyjazd do Przysietnicy, na mecz z tamtejszą Iskrą. Później jeszcze Dukla (11.11. – dom), Strachocina (13.11. – wyjazd) i przerwa zimowa.

za: facebook.com / Ekoball Stal Sanok

foto: Tomasz Sowa

 

29-10-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)