REKLAMA
REKLAMA

Straż Graniczna na Podkarpaciu przyjmuje podania do służby

SANOK / PODKARPACIE. Od dzisiaj poniedziałku (25 stycznia), Bieszczadzki Oddział Straży Granicznej w Przemyślu, wznowił przyjmowanie podań do służby na podkarpackiej granicy polsko-ukraińskiej. W ciągu roku planuje się przyjąć ok. 80 funkcjonariuszy.

W 2015 roku, do służby na Podkarpaciu przyjęto 72 osoby.

O pracę w formacji mogą starać się osoby posiadające wyłącznie obywatelstwo polskie, nieposzlakowaną opinię, które były niekarane za przestępstwo – także skarbowe – oraz posiadają co najmniej średnie wykształcenie. Ponadto kandydat powinien mieć uregulowany stosunek do służby wojskowej (nie dotyczy kobiet oraz absolwentów szkół wyższych), zaś w dniu przyjęcia do służby jego wiek nie może przekroczyć 35 lat.

Osoby, które chciałyby spróbować swoich sił w Straży Granicznej, powinny najpierw telefonicznie umówić się na termin złożenia dokumentów w Wydziale Kadr i Szkolenia BiOSG nr tel. (16) 673 20 78.

Następnie, kandydatów czeka jeszcze m.in. rozmowa kwalifikacyjna oraz egzaminy (z wiedzy ogólnej, języka obcego, sprawności fizycznej), które odbędą się w jednym z ośrodków szkolenia SG w Kętrzynie lub Koszalinie.

Szczegółowych informacji można zasięgnąć na stronie internetowej: http://www.bieszczadzki.strazgraniczna.pl/bie/praca-w-biosg/funkcjonariusze/14395,Funkcjonariusze.html

Osoby, które przejdą przez kolejne etapy kwalifikacyjne i zostaną przyjęte, kierowane są na 3,5-miesięczne szkolenie podstawowe, jednomiesięczną praktykę oraz 3- miesięczne szkolenie podoficerskie.

W ostatnio prowadzonym naborze do Bieszczadzkiego OSG (luty 2015), na jedno miejsce przypadało 12-podań kandydatów.

14-85167

źródło: BiOSG

26-01-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook


lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)