Strażnicy leśni z Podkarpacia na podium (ZDJĘCIA)

PODKARPACIE. Drużyna Regionalnej Dyrekcji Lasów Państwowych w Krośnie zdobyła III miejsce na IX Strzeleckich Mistrzostwach Polski Straży Leśnej, które odbyły się  w ubiegłą środę na terenie RDLP w Zielonej Górze, zaś indywidualnie Hubert Balicki z Nadleśnictwa Jarosław został wicemistrzem Polski strażników leśnych w dwuboju strzeleckim.

Drużyna z RDLP w Krośnie w składzie: Hubert Balicki (Nadleśnictwo Jarosław), Zbigniew Antonik (Nadleśnictwo Oleszyce) i Piotr Trzaska (Nadleśnictwo Komańcza) wskoczyła na podium z wynikiem 449,43 pkt. Pierwsze miejsce zajęła reprezentacja RDLP Gdańsk (475,98 pkt.), drugie RDLP Kraków ( 466,21 pkt.)

DR.0620.118.2016 2  Pierwszy z prawej Hubert Balicki, z Nadl. Jarosław

Zawody zostały przeprowadzone na strzelnicy Nadodrzańskiego Oddziału Straży Granicznej w Krośnie Odrzańskim.

– W poprzednich edycjach tych zawodów zdobywaliśmy już miejsca na podium, byliśmy też zwycięzcami różnych konkurencji – zaznacza Wojciech Zajdel, specjalista ds. ochrony mienia RDLP w Krośnie i zarazem kierownik drużyny. – Tym razem potwierdziliśmy nasze wysokie umiejętności, które są pochodną wielu szkoleń realizowanych dla strażników leśnych. Przypomnę, że od dziewięciu lat organizujemy też treningi strzeleckie z broni krótkiej dla terenowych pracowników Służby Leśnej.

DR.0620.118.2016 1  Jako trzecia na podium drużyna z RDLP w Krośnie

W klasyfikacji indywidualnej po tytuł wicemistrza dwuboju strzeleckiego (strzelanie statyczne i dynamiczne) sięgnął Hubert Balicki, na co dzień komendant Posterunku Straży Leśnej w Nadleśnictwie Jarosław.