REKLAMA
REKLAMA

Sukcesy sanockich muzyków na Litwie. Creative Quintet nie przestaje zadziwiać (ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Nie ma przerwy w działalności artystycznej Zespołu Creative Quintet z PSM w Sanoku. Pod koniec lipca przebywał on w pięknym litewskim kurorcie Pałanga nad Morzem Bałtyckim, gdzie dał fenomenalny koncert, który zachwycił publiczność.

Sanocki zespół został zaproszony przez Stowarzyszenie Akordeonistów Litwy – jako zwycięzca XIX Międzynarodowych Spotkań Akordeonowych Sanok 2016 i innych prestiżowych konkursów krajowych i zagranicznych – do wykonania koncertu w ramach XXII Międzynarodowego Festiwalu i Seminarium Akordeonowego w Pałandze oraz dla uczczenia 30-lecia Stowarzyszenia Akordeonistów Litwy.

Godzinny koncert, na którym zespół wykonał 11 utworów, m.in. Astora Piazzolli, Johana Brahmsa, Ignacego Jana Paderewskiego, Witolda Lutosławskiego, Macieja Zimki, Wojciecha Rybickiego, Sergiusza Prokofiewa i Kamila Saint-Saënsa, został przyjęty owacyjnie, zespół był zmuszony 2 – krotnie bisować.

Po tych owacjach zespół został zaproszony do występu w Koncercie Galowym na zakończenie Festiwalu, na którym również bisował, zebrał też wiele gratulacji i podziękowań, m.in. od prof. Ricardasa Sviackeviciusa – Prezesa Stowarzyszenia Akordeonistów Litwy.

Te dwa tak gorąco przyjęte koncerty, obserwowane m.in. przez znakomitych akordeonistów z Litwy, Łotwy, Estonii, Rosji i Polski,  zaowocowały zaproszeniem do kolejnych koncertów w Możejkach na Litwie, Daugavpils na Łotwie i być może – w Sankt Petersburgu w Rosji.

W trakcie wyjazdu członkowie zespołu mieli okazję zwiedzić również Kowno.

Zespół prowadzony jest przez Grażynę Dziok, Dorotę Skibicką i Andrzeja Smolika, zaś w Pałandze występował w nieco zmienionym składzie – Dominikę Witowicz, która w tym czasie występowała w Konkursie Skrzypcowym na Malcie zdobywając jedną z głównych nagród – zastąpiła bardzo udanie Zuzanna Dulęba; pozostali członkowie to Rafał Pałacki – akordeon, Natalia Dziok – fortepian, Ewa Kuśnierz – altówka, Karol Wiciński – kontrabas.

3

4

źródło: materiały nadesłane

05-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)