REKLAMA
REKLAMA

SZPITAL SANOK: Dzieci wołają „och” i „ach”. Oddział dziecięcy jak z bajki (FILM, ZDJĘCIA)

SZPITAL SANOK: Dzieci wołają „och” i „ach”. Oddział dziecięcy jak z bajki (FILM, ZDJĘCIA)

SANOK / PODKARPACIE. Kilkaset litrów farb i innych materiałów malarskich zużyto podczas remontu oddziału dziecięcego sanockiego szpitala. Sponsorem prac była Fabryka Farb i Lakierów Śnieżka, która wykonała je w ramach autorskiej akcji „Dziecięcy świat w kolorach”.

Dekoracje stworzyła Joanna Jeleniewska, artystka pochodząca z Brzozowa.

Nasz oddział dziecięcy walcząc o remont, konkurował z innymi tego typu placówkami na Podkarpaciu. Rekomendacji sanockiej placówce udzieliła Fundacja Sanitas i jej szefowa Anna Nowakowska. To przeważyło szalę zwycięstwa na stronę Sanoka.

Śnieżka odnowiła już 25 oddziałów dziecięcych w całej Polsce, a na Podkarpaciu cztery obiekty zyskały nową kolorystykę wnętrz oraz oprawę graficzną przestrzeni. Odnawianie przestrzeni,  w których leczone są dzieci, obok wymiaru praktycznego ma także znaczenie terapeutyczne.

Remont objął nie tylko malowania ścian i dekorowanie, ale ich całkowite odnowienie, łącznie ze zdzieraniem starych warstw i szpachlowaniem. Tak szeroko zakrojonych prac remontowych nie było na oddziale od 20 lat. Wisienkę na torcie stanowią dekoracje Joanny Jeleniewskie, naszej krajanki z Brzozowa zamieszkałej obecnie w Gliwicach, która od wielu lat współpracuje ze Śnieżką w ramach tego programu. Mali pacjenci są zachwyceni kolorowymi i bajkowymi malunkami.

FFiL Śnieżka pokryła cały koszt remontu. Natomiast szpital we własnym zakresie sfinansował utworzenie izolatki dla dzieci, które należy separować od innych małych pacjentów. Izolatka jest już prawie gotowa, czeka tylko na nowa wykładzinę.

Z okazji odnowienia oddziału dziecięcego, zaprezentowano materiał filmowy z życzeniami pochodzącego z Podkarpacia Marcina Dańca. W uroczystości otwarcia wziął udział Waldemar Och, przewodniczący Rady Powiatu Sanockiego, wicestarosta Wacław Krawczyk, Henryk Przybycień, dyrektor SP ZOZ, wraz z zastępcą Grzegorzem Pankiem i naczelną pielęgniarką Katarzyną Kruczek. Gości powitał ordynator Przemysław Galej wraz z pielęgniarką oddziałową Moniką Obuch oraz Aleksandrą Małozięć, specjalistą d.s. komunikacji w FFiL Śnieżka.

17-12-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:
Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

| Zaloguj się
Pokaż więcej komentarzy (0)