REKLAMA
REKLAMA

Turniej półfinałowy o I ligę nie odbędzie się w Sanoku. TSV zagra w Jaworznie

SANOK / PODKARPACIE. Klub z Jaworzna, a więc rywal TSV Mansard TransGaz-Travel w półfinale o wejście do I ligi, przedstawił najlepszą ofertę na organizację turnieju i decyzją PZPS zagra przed własną publicznością. W zawodach wezmą udział również: Neobus Niebylec i MKS Andrychów. Półfinał zostanie rozegrany w dniach 22-24 kwietnia.

Zarówno kibicom TSV, jak i samemu zarządowi bardzo zależało na organizacji turnieju półfinałowego w Centrum Sportowo-Dydaktycznym PWSZ w Sanoku. Skonstruowano atrakcyjną ofertę, ale z tą, która wpłynęła z Jaworzna, nie mogły konkurować w zasadzie wszystkie inne, jakie przedstawiono Polskiemu Związkowi Piłki Siatkowej z całej drugoligowej Polski. Klub z województwa śląskiego zabezpieczy bowiem cały pobyt wszystkich zespołów (nocleg i pełne wyżywienie). Siatkarska centrala postanowiła zatem przyznać prawo organizacji zawodów właśnie ekipie z Jaworzna.

Zarząd bardzo się starał, aby przedstawić jak najkorzystniejszą ofertę, aby święto siatkówki odbyło się w Sanoku. Cała drużyna chciała zagrać przed własną publicznością, zdając sobie sprawę z niewątpliwego handicapu, jaki niesie ze sobą gra na swoim terenie, przy własnych kibicach. Nie ma jednak co ukrywać, że oferta z Jaworzna była najlepszą ze wszystkich nadesłanych – relacjonuje Tomasz Kusior, zawodnik i dyrektor sportowy TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok i dodaje: – Do Jaworzna pojedziemy po swoje. Jesteśmy faworytem i postaramy się z tej roli wywiązać jak najlepiej. Pojedziemy walczyć dla naszych kibiców.

Gdyby drużynie TSV udało się dostać do finału, władze klubu postarają się o organizację turnieju w Sanoku.

Turniej odbędzie się w dniach 22-24 kwietnia. Każdego dnia zawodów drużyny rozegrają po jednym meczu. Do wielkiego finału awansują po dwa zespoły z każdej grupy.

Sanoczanie przygotowują się do najważniejszej fazy sezonu. Oprócz wylewania hektolitrów potu na treningach, podopieczni Piotra Podpory rozegrali mecz sparingowy z Resovią występującą w Młodej Lidze. TSV wygrało 4:1. Jeszcze przed rozpoczęciem turnieju półfinałowego w Jaworznie, drużyna ma w planie rozegranie dwóch, trzech spotkań towarzyskich. Rywalem będą najprawdopodobniej zespoły z ekstraklasy ukraińskiej (Lwów) i słowackiej (Świdnik).

Grupy półfinałowe o wejście do I ligi:

Grupa 1 – Grudziądz

1. Stal Grudziądz/Wilki Wilczyn
2. Stal Grudziądz/Wilki Wilczyn
3. Bielawianka Bielawa
4. Astra Nowa Sól

Rozstawienie w tej grupie zostanie ustalone po dzisiejszym meczu Stal Grudziądz – Wilki Wilczyn.

Grupa 2 – Częstochowa

1. Czarni Rząśnia
2. Norwid Częstochowa
3. SKS Hajnówka
4. Huragan Międzyrzec Podlaski

Grupa 3 – Jaworzno

1. MCKiS Jaworzno
2. MKS Andrychów
3. TSV Mandard TransGaz-Travel Sanok
4. Neobus Niebylec

Terminarz gier w grupie 3.:

22.04

MCKiS Jaworzno – Neobus Niebylec
MKS Andrychów – TSV Mansard transGaz-Travel Sanok

23.04

Neobus Niebylec – TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok
MCKiS Jaworzno – MKS Andrychów

24.04

MKS Andrychów – Neobus Niebylec
TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok – MCKiS Jaworzno

4

W tej hali siatkarze TSV Mansard TransGaz-Travel Sanok powalczą o awans do zawodów finałowych o wejście do I ligi. Kadr z transmisji meczu MCKiS Jaworzno – TSV Cellfast Sanok – 11.10.2014

07-04-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:

Udostępnij


Napisz komentarz przez Facebook

lub zaloguj się aby dodać komentarz


Pokaż więcej komentarzy (0)