REKLAMA
TOMASZ PORĘBA Czesław Siekierski ZS2 GRZEGORZ BRAUN Joanna Frydrych
REKLAMA
BOGDAN RZONCA

UKS NIEDŹWIADKI: Nowe porozumienie z MOSiR, większe możliwości

SANOK / PODKARPACIE. Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy Niedźwiadki zawarło nowe porozumienie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sanoku. Do dyspozycji młodych adeptów hokeja na lodzie jest płyta lodowiska, szatnie, pomieszczenia gospodarcze oraz sala konferencyjna w Arenie Sanok. To świetne warunki, aby za kilka lat z hokejowego narybku powstała dobra drużyna seniorska.

Niedźwiadki trenują od początku sierpnia. W ramach nowego porozumienia korzystają z odnowionych obiektów, podobnie jak inne grupy sportowe. Sądzę, że wszyscy mają godne warunki dla rozwoju swoich umiejętności – mówi Tomasz Matuszewski, dyrektor sanockiego MOSiR.

Warto zaznaczyć, że nowe porozumienie zawiera klauzulę o prawie do wprowadzania zmian przez MOSiR w przypadku reaktywacji drużyny seniorskiej.

Nawet jeśli taka sytuacja miałaby miejsce, nie zburzy to dotychczasowego harmonogramu zajęć. Mamy trzy grupy na Arenie. Do końca wakacji ćwiczą u nas także sportowcy z Białegostoku – dopowiada Matuszewski. Dyrektor zaznacza także, że harmonogramy cały czas są aktualizowane według potrzeb.

Zgodnie z obietnicami płynącymi z magistratu Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, przekazał już pierwszą transzę w wysokości 100 tys. złotych na młodzieżowy hokej. Przy czym w pierwszym roku zaplanowano na ten cel 300 tysięcy.

unnamed

foto: Tomasz Sowa

26-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:


Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.