REKLAMA
STALNEY PSP
REKLAMA

UKS NIEDŹWIADKI: Nowe porozumienie z MOSiR, większe możliwości

SANOK / PODKARPACIE. Stowarzyszenie Uczniowski Klub Sportowy Niedźwiadki zawarło nowe porozumienie z Miejskim Ośrodkiem Sportu i Rekreacji w Sanoku. Do dyspozycji młodych adeptów hokeja na lodzie jest płyta lodowiska, szatnie, pomieszczenia gospodarcze oraz sala konferencyjna w Arenie Sanok. To świetne warunki, aby za kilka lat z hokejowego narybku powstała dobra drużyna seniorska.

Niedźwiadki trenują od początku sierpnia. W ramach nowego porozumienia korzystają z odnowionych obiektów, podobnie jak inne grupy sportowe. Sądzę, że wszyscy mają godne warunki dla rozwoju swoich umiejętności – mówi Tomasz Matuszewski, dyrektor sanockiego MOSiR.

Warto zaznaczyć, że nowe porozumienie zawiera klauzulę o prawie do wprowadzania zmian przez MOSiR w przypadku reaktywacji drużyny seniorskiej.

Nawet jeśli taka sytuacja miałaby miejsce, nie zburzy to dotychczasowego harmonogramu zajęć. Mamy trzy grupy na Arenie. Do końca wakacji ćwiczą u nas także sportowcy z Białegostoku – dopowiada Matuszewski. Dyrektor zaznacza także, że harmonogramy cały czas są aktualizowane według potrzeb.

Zgodnie z obietnicami płynącymi z magistratu Tadeusz Pióro, burmistrz Sanoka, przekazał już pierwszą transzę w wysokości 100 tys. złotych na młodzieżowy hokej. Przy czym w pierwszym roku zaplanowano na ten cel 300 tysięcy.

unnamed

foto: Tomasz Sowa

26-08-2016

Udostępnij ten artykuł znajomym:Dodaj komentarz

Zaloguj się a:

  • Twój komentarz zostanie wyróżniony,
  • otrzymasz punkty, które będziesz mógł wymienić na nagrody,
  • czytelnicy będa mogli oceniać Twoją wypowiedź (łapki),
lub dodaj zwykły komentarz, który zostanie wyświetlany na końcu strony, bez możliwosci głosowania oraz pisania odpowiedzi.
Dodając komentarz akceptujesz postanowienia regulaminu.

Pokaż więcej komentarzy (0)